آموزش نصب و استفاده از برنامه دیسکورد در پلی استیشن

vipac market 0 دیدگاه 2024-02-27

آموزش استفاده از دیسکورد در پلی استیشن

دیگر روزهای استفاده از چت گذشته است و با در نظر گرفتن سهولت استفاده از ویس چت و فراهم بودن امکانات آن برای هر گیمری، عدم استفاده از آن شخص را در بازی بسیار محدود می کند. در گذشته ابزاری مثل تیم اسپیک معروف بودند ولی بعد ها تقریبا تمامی این نرم افزار ها جای خود را به دیسکورد دادند. البته این موضوع بیشتر برای کاربران کامپیوتر حقیقت داشت. دارندگان کنسول ها از چت های مخصوص خود استفاده می کردند.

با اینکه امروز نیز بسیاری از کاربران کنسول همچنان از ویس چت پلی استیشن و ایکس باکس استفاده می کنند، اما دیسکورد راه خود را به برخی از کنسول ها نیز پیدا کرده است. پلی استیشن یکی از کنسول هایی است که دیسکورد را تا حدی با خود یکپارچه کرده و امکان استفاده از ویس چت دیسکورد پلی استیشن وجود دارد. دقت کنید که امکان استریم، چت و یا تماشای استریم ها در کانال های دیسکورد وجود ندارد.

اگر از کاربران دیسکورد هستید و قصد دارید این نرم افزار را برای کنسول خود راه اندازی کنید، با آموزش استفاده از دیسکورد در پلی استیشن این مراحل را به شما یاد خواهیم داد.

آموزش راه اندازی دیسکورد در پلی استیشن

روش راه اندازی دیسکورد در پلی استیشن 

خوشبختانه مهم نیست که کنسول نسل هشت در اختیار داشته باشید یا کنسول نسل نه، امکان استفاده از دیسکورد در پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 وجود دارد. برای راه اندازی این نرم افزار محبوب در کنسول خود مراحل زیر را دنبال کنید:

1- وارد Settings کنسول شوید.

2- به قسمت User and Accounts بروید.

3- در این بخش، Linked Services را انتخاب کنید و سپس Discord را پیدا کنید.

دیسکورد در پلی استیشن

در صفحه باز شده، به شما توضیح داده می شود که از دو روش میتوانید اکانت پلی استیشن خود را به دیسکورد لینک کنید. روش اول اسکن کد QR یا استفاده از https:// HYPERLINK “https://discord.com/activate”discord. HYPERLINK “https://discord.com/activate”com/ HYPERLINK “https://discord.com/activate”activate است. پس از ورود به لینک یا استفاده از QR باید کدی که در صفحه مشاهده می کنید در صفحه باز شده وارد کنید. در صورت تمایل، میتوانید با استفاده از گزینه پایین صفحه، وارد مرورگر پلی استیشن خود شده و از این طریق به اکانت دیسکورد خود لاگین کنید.

روش استفاده از دیسکورد در پلی استیشن 5

آموزش استفاده از دیسکورد در پلی استیشن

حال که مراحل راه اندازی دیسکورد در پلی استیشن به پایان رسیده، میتوانید از این نرم افزار در کنسول خود استفاده کنید. مجدد یاد آوری میکنیم که فقط امکان استفاده از ویس چت دیسکورد از این طریق وجود دارد. اگر قصد استریم از پلی استیشن خود به طور مستقیم را دارید، باید از شبکه توییچ استفاده کنید.

حال برای استفاده از دیسکورد در پلی استیشن 5 یا پلی استیشن 4 خود، ابتدا باید از طریق مرورگر کنسول، کامپیوتر یا گوشی وارد نرم افزار دیسکورد شوید. سپس به ویس چنل  سرور مورد نظر وصل شوید و یا با شخص مقابل تماس مستقیم بگیرید. حال میتوانید با انتخاب گزینه Join on Playstation از طریق کنسول خود به تماس صوتی وصل شوید.

روش استفاده از دیسکورد در پلی استیشن 4

چرا باید از دیسکورد استفاده کنیم؟

استفاده از ویس چت پلی استیشن 5، بسیار راحت است و لازم نیست هیچ یک از مراحل بالا را طی کنید. پس دلیل استفاده از دیسکورد در پلی استیشن چیست؟ در استفاده از دیسکورد قابلیت های تنظیمات ویس چت این نرم افزار را نیز در اختیار شما قرار می دهد. می توانید با استفاده از اپلیکیشن نصب شده یا نسخه مرورگر، تنظیماتی مثل میزان نویز و صدا را کنترل کنید.

از طرفی برخی بازی های پلی استیشن با ایکس باکس و کامپیوتر به صورت کراس پلی قابل اجرا هستند. در این صورت ممکن است نتوانید با دوستان خود در پلتفرم های دیگر به راحتی ارتباط برقرار کنید. مخصوصا اگر بازی مورد نظر ویس چت داخلی راه اندازی نکرده باشد. هر چند این روز ها این موضوع به ندرت دیده می شود.

در هر حال، شما شاید دلایل خود را برای نیاز به استفاده از دیسکورد در پلی استیشن داشته باشید و حال روش راه اندازی آن را یاد گرفته اید.

دیدگاه بگذارید