آموزش استفاده از مارکت‌پلیس رینبوسیکس سیج

نویسنده ویپاک مارکت 0 دیدگاه 2024-07-11
آموزش استفاده از مارکت‌پلیس رینبوسیکس سیج

معرفی و آموزش استفاده از مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج  (R6 Marketplace)

بازی رینبو سیکس سیج (Rainbow Six Siege) یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی های شوتر اول شخص می باشد که بسیاری از طرفداران این سبک با نامش آشنا هستند. این عنوان با‌وجود فراز و نشیب های متعددی که در سال‌های اخیر پشت ‌سر گذاشته، موفق شد که تا به امروز یکی از نامداران عناوین شوتر تاکتیکال باقی بماند.
مدتی پیش بود که یوبی‌سافت خبری هیجان انگیز از اضافه شدن سیستم تِرِید آیتم ها در بخشی به نام مارکت‌پلیس رینبوسیکس (R6 Marketplace) به بازیکنان اعلام کرد.مارکت‌پلیس رینبوسیکس سیج در ابتدا به صورت محدود، تنها در دسترس برخی از بازیکنان قرار گرفت. سپس، امکان استفاده از آن در سیزن جاری (Y9S2 New Blood) برای تمامی بازیکنان مهیا شد.

معرفی رینبو سیکس سیج مارکت‌پلیس

اساساً پلتفرم مارکت‌پلیس رینبوسیکس بخشی‌ است که در آنجا بازیکنان می توانند آیتم های مورد نظر خود را خرید و فروش کنند. این آیتم ها شامل انواع و اقسام اسکین های اسلحه، یونیفرم ها، چارم ها، تصویر پس زمینه اپراتورها و غیره می شوند. در این پلتفرم، تقریباً تمامی آیتم ها از سیزن های گذشته قابل خرید و فروش هستند.
ارزی که در مارکت‌پلیس رینبوسیکس مورد تبادل قرار می گیرد، کردیت رینبو یا همان R6 Credits است. R6 Credit را تنها می توان با پول واقعی و یا فروش آیتم ها در این پلتفرم بدست آورد.

نحوه فروش آیتم ها در مارکت‌پلیس رینبوسیکس

ابتدا به این لینک مراجعه کرده و یا در گوگل عبارت R6 Marketplace را جستجو کنید. پس از ورود به اکانت خود، این صفحه برای شما نمایان می شود.
معرفی رینبو سیکس سیج مارکت‌پلیس
در بالای صفحه سمت چپ، عبارت Marketplace را مشاهده می کنیم که زیر آن گزینه Sell نیز درج شده است. بر روی Sell کلیک می کنیم تا کاتالوگ آیتم های قابل فروش ظاهر شود. برای راحتی و سریع تر پیدا کردن آیتمی خاص، می توانید نام آن را در قسمت Search Bar وارد کنید. همچنین با کلیک برروی گزینه Filters دسته‌بندی های مختلف آیتم ها برایتان ظاهر خواهد شد.
لازم به ذکر است که اگر آیتم مورد نظرتان در این کاتالوگ وجود ندارد، به این معنی است که امکان خرید و فروش آن در حال حاضر وجود ندارد.
نحوه فروش آیتم ها در مارکت‌پلیس
حال ما در اینجا قصد داریم که به عنوان مثال، اسکین Black Ice اسلحه G36C را که مختص به اپراتور Ash و Iana است، به فروش بگذاریم. به روی آن کلیک می کنیم تا این صفحه برای ما باز شود.
R6 Marketplace
در این بخش قیمتی که آخرین بار این اسکین به فروش رفته است را مشاهده می کنیم که معادل 350 R6 Credits  است. همچنین روبروی عبارت Current price range رنج حداقل و حداکثر قیمتی که این اسکین فروش داشته را ملاحظه می کنیم. عبارت Sale orders مجموع سفارشات فروش این اسکین در پلتفرم را نشان می دهد و Purchase orders هم مجموع سفارشات خریداری آن.
اکنون برای فروش اسکین مورد نظرمان، در فیلد Set price می توانیم قیمت مورد نظرمان را بین رنج حداقلی 120 R6 Credits تا 150000R6 Credits  وارد کنیم. ما فرضاً قیمت 400 کردیت را در نظر می گیریم.
آموزش مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج
در پایین فیلد و در سمت راست عبارت (Fee: 360  Profit (-10% را می بینیم. این بدان معناست که از قیمت 400 کردیت وارد شده، پورسانت ده درصدی آن متعلق به کمپانی یوبی‌سافت بوده و از قیمت اصلی کسر می شود. یعنی ما در صورت فروش این آیتم، مجموعاً 360 کردیت دریافت خواهیم کرد.
اگر می خواهید درک بهتر و آمار دقیق تری از قیمت های فروش این اسکین داشته باشید، به پایین صفحه اسکرول کنید تا این نمودار را مشاهده کنید.
معرفی مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج
همانطور که می بینید، نرخ فروش این این اسکین در روزهای گذشته روند صعودی داشته است. حال شما با توجه به این نمودار می توانید قیمتی مناسب تری را برای فروش آیتم خود در نظر بگیرید.
ما تصمیم میگیریم که با همان قیمت 400 کردیت که در آخر 360 بدست می آوریم، اسکین بلک آیس G36C را به فروش بگذاریم.
آموزش فروش آیتم در مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج
حال برروی گزینه Confirm کلیک می کنیم.

نکات فروش آیتم از مارکت‌پلیس رینبوسیکس

در اینجا می بینیم که اسکین ما جهت فروش برای 30 روز در مارکت‌پلیس رینبوسیکس سیج قرار می گیرد. اگر آیتم مورد نظر ما در این 30 روز به فروش نرفت می توانیم دوباره این عملیات را انجام داده و آن را برای فروش قرار دهیم.
همچنین می توانیم با استفاده از گزینه Update order قیمت مورد نظر را تغییر دهیم و یا توسط گزینه Cancel order از فروش آن صرف نظر کنیم.

آموزش خرید آیتم در مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج در قسمت My Transactions نیز می توانیم وضعیت سفارشات فعال‌ و همچنین لیست سفارشات قبلی خود را مشاهده کنیم. در مارکت‌پلیس رینبوسیکس می توانیم تا 5 عدد سفارش فعال فروش آیتم به صورت همزمان ثبت کنیم.
مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج
پس از آنکه آیتم مورد شما فروخته شد، ایمیل رسید آن از طرف یوبی‌سافت برایتان ارسال می شود.
می توانید مقادیر R6 Credit خود را هم در بازی و یا در صفحه اصلی مارکت‌پلیس، در قسمت بالا سمت راست صفحه مقابل عبارت Balance چک کنید.

نحوه خریداری آیتم ها در مارکت‌پلیس رینبوسیکس

برای خرید آیتم دلخواهمان، به صفحه مارکت‌پلیس مراجعه کرده و با اکانت خود لاگین می کنیم. سپس در داشبورد اصلی در قسمت بالا سمت چپ، زیر عبارت Marketplace گزینه Buy قرار دارد. بر روی آن کلیک می کنیم.
معرفی رینبو سیکس سیج مارکت‌پلیس
سپس وارد صفحه خرید می شویم که در آنجا تمامی آیتم های موجود برای خریداری وجود دارند. شما می توانید با اسکرول به پایین صفحه و همینطور بررسی صفحات بعدی، همه آیتم های موجود را بدون دسته بندی خاصی ملاحظه کنید.
اگر شما آیتم خاصی را مد نظر دارید، می توانید در قسمت Search Bar نام آن را جستجو کنید. گزینه Filters هم تمامی آیتم ها را به بخش های مختلف دسته بندی می کند تا شما با سهولت کافی آیتم مورد نظرتان را پیدا کنید.
نحوه خریداری آیتم ها در مارکت‌پلیس
به فرض ما قصد داریم که یونیفرم ها و هدگیر های Epic و Legendary اپراتور Bandit را بررسی کنیم. در سمت چپ صفحه، در قسمت Rarity گزینه Epic و Legendary را انتخاب می کنیم و در قسمت Operator نیز Bandit را انتخاب می کنیم.
خرید و فروش اکانت رینبوسیکس سیج
به عنوان مثال هدگیر LIVE CORPSE را پسندیدیم و می خواهیم آن را خریداری کنیم. برروی آن کلیک می کنیم تا صفحه خریداری برای ما باز شود.
رینبوسیکس سیج Marketplace
اکنون ملاحظه می کنیم که آخرین قیمتی که این هدگیر خریداری شده 199 R6 Credit بوده و رنج قیمت بین 200 الی 150000 کردیت می باشد. با توجه به نمودار پایین صفحه، می توانیم قیمت های اخیر فروش این هدگیر را هم بررسی کنیم.
Rainbow Six Siege MarketPlace
حال ما بیشترین مقداری که می خواهیم برای خریداری این هدگیر بپردازیم را در فیلد Purchase order وارد می کنیم، مثلاً 180 کردیت. سپس گزینه Place order را انتخاب می کنیم تا صفحه تایید خرید برای ما باز شود.
مارکت پلیس Rainbow Six Siege
ما با انتخاب کردن گزینه Confirm، آیتم مورد نظرمان را با 180 R6 Credit خریداری می کنیم.

نکات خرید آیتم از مارکت‌پلیس رینبوسیکس

اگر بلافاصله آیتم ما خریداری نشد، بدین معناست که در بین سفارشات فعال فروش این آیتم، سفارشی مطابق با قیمتی که وارد کرده ایم وجود ندارد. یعنی در حال حاضر فروشندگان، این آیتم را به قیمت بالاتری به فروش میرسانند. با این حال، سفارش خرید شما تا 30 روز بر پلتفرم مارکت‌پلیس رینبو سیکس سیج رزرو می ماند. وقتی که سفارش فروشی مطابق با قیمت مورد نظرتان و یا کمتر در مارکت‌پلیس ثبت گردد، آیتم شما اتوماتیک خریداری می شود. اگر طی 30 روز نتوانستید آیتم دلخواهتان را با قیمتی که مورد نظرتان بود خریداری کنید، می توانید دوباره سفارش خود را ثبت کنید.
و در پایان، اگر قصد داشتید تا وضعیت سفارش خود را بررسی کنید، به صفحه اصلی مارکت‌پلیس مراجعه کرده و به بخش My Transactions بروید.
همانند سفارشات فروش، شما می توانید تا 5 عدد سفارش فعال خرید به صورت همزمان را ثبت کنید. به عبارتی دیگر، تا وقتی که شما سفارش خرید 5 آیتم را ثبت کرده اید ولی هیچکدام از آن ها هنوز تکمیل نشده است، امکان خرید آیتم دیگری را نخواهید داشت.
محدودیت خرید و فروش های موفق نیز روزانه تا سقف 20 عدد می باشد.

خرید و فروش اکانت رینبوسیکس سیج به جای آیتم

اگر از صاحبان اکانت های لول بالا و پر آیتم رینبو سیکس هستید و قصد خرید و فروش آیتم های خود را دارید، به جای آن می توانید برای فروش اکانت خود نیز اقدام کنید. این اقدام بیشتر برای افرادی مناسب است که یا قصد دارند بازی R6 را کنار بگذارند. همچنین می خواهند از طریق از طریق رینبوسیکس، کسب درآمد کنند.
همچنین اگر حوصله و  وقت خرید آیتم ها از مارکت رینبو به صورت تکی را ندارید و ترجیه می دهید به یک اکانت خوب، با آیتم های بسیار دسترسی پیدا کنید، می توانید به بخش آگهی های فروش اکانت رینبوسیکس سیج برای خرید یک اکانت مناسب در فروشگاه ما مراجعه کنید.

دیدگاه بگذارید