رفع مشکل بالا بودن پینگ در پابجی موبایل

vipac market 0 دیدگاه 2024-01-20

رفع مشکل بالا بودن پینگ در پابجی موبایل

بازی پابجی (PUBG) حتی قبل از عرضه نسخه موبایل آن نیز بسیار معروف بود و به نوعی پایعه گذار بسیاری از استاندارد های بتل رویال تلقی می شود. حال که بازی پابجی موبایل نیز مدتی است که در دسترس است، مانند نسخه کامپیوتر آن، به موفقیت زبانزدی رسیده است. PUBG Mobile یک بازی آنلاین است و بدون شک بازیکنان آن مجبور هستند با مشکلات اختلالات اینترنت، پینگ بالا و پکت لاس سروکله بزنند، به خصوص بازیکنان ایرانی که با محدودیت هایی از جمله تحریم ها و سرعت پایین اینترنت روبرو هستند. دانستن روش های کاهش پینگ و رفع مشکل لگ در پابجی موبایل، میتواند کمک بسزایی در کیفیت گیم پلی بازیکنان داشته باشد.

این روش ها بسیار مشابه روش های کاهش پینگ و پکت لاس بازی رینبو سیکس سیج و دیگر بازی های آنلاین هستند. پس اگر با آنها آشنایی دارید، احتمالا با محتوای این مقاله نیز آشناییت دارید.

رفع مشکل بالا بودن پینگ در پابجی موبایل

روش های کاهش پینگ در بازی پابجی موبایل

شاید پیش از خواندن هر نوع مطلبی درباره کاهش پینگ در بازی های آنلاین، شک و تردید بسیاری داشته باشید. این روش ها را غیر عملی بدانید و یا قبلا نتیجه درستی از آنها نگرفته باشید. موضوعی که باید به یاد داشته باشید، این است که روش های کاهش پینگ و رفع مشکل لگ در بازی پابجی موبایل و یا هر عنوان دیگر، در صورتی که اختلالی در اینترنت شما وجود داشته باشد، بی اثر خواهد بود.

شما قبل از آزمایش هر کی از روش ها، ابتدا اطمینان حاصل کنید که سرعت اینترنت شما مناسب است، و یا نوسانات پینگ از سوی ارائه دهنده اینترنت شما و یا تجهیزات نیست. پس از آن میتوانید به مرحله بعد، یعنی استفاده از روش های کاهش لگ بروید که در ادامه برخی از آن ها معرفی می کنیم.

بهترین DNS ها برای بازی PUBG Mobile

استفاده از DNS برای پابجی موبایل

بازی های آنلاین مثل پابجی موبایل که طرفداران زیادی دارند، در سرتاسر جهان چندین سرور مختلف دارند. بیشتر بازی های آنلاین سرور هر بازیکن را به طور خودکار بر اساس برخی فاکتور ها انتخاب می کنند. ولی بازی همیشه بهترین سرور را با توجه به موقعیت جغرافیایی بازیکن انتخاب نمی کند. به همین دلیل استفاده از DNS و نرم افزار های تغییر IP (که در ایران با نام تحریم شکن نیز شناخته می شوند) اقدام مناسبی برای کاهش لگ پابجی موبایل است.

برخی از DNS های با کیفیت که در ایران فعالیت دارند، در ادامه معرفی خواهند شد. برخی از این DNS ها برای استفاده در بازی ها بهینه شده اند و نتیجه خوبی به شما ارائه خواهند داد.

بهترین DNS ها برای بازی PUBG Mobile:

سرویس رادار بازی

 • آدرس سایت: game
 • آدرس های DNS: 202.10.10 و 10.202.10.10

سرویس شکن

 • آدرس سایت: ir
 • آدرس های:DNS 22.122.100 و 185.51.200.2

 سرویس الکترو ام

 • آدرس سایت: ir
 • آدرس های DNS: 157.42.100 و 78.157.42.101

سرویس گادپینگ

 • آدرس سایت: ir
 • آدرس های DNS: اتصال فقط از طریق نرم افزار

آموزش تغییر سرور در بازی پابجی موبایل

تغییر سرور بازی PUBG Mobile

با توجه به اینکه پابجی موبایل در اکثر نقاط کره زمین سرورهای فعال دارد، استفاده از سروری که موقعیت جغرافیای شما نزدیک تر است در میزان پینگ بازی تاثیر روشنی دارد. همانطور که اشاره شد، بازی های آنلاین مثل پابجی موبایل بر اساس اطلاعاتی که از شما دارند، بهترین سرور از نظر خودشان را برایتان انتخاب می کنند. این انتخاب در بسیاری از موارد درست نیست و استفاده از سرور های دیگر نتیجه های خوبی به همراه خواهد داشت. خوشبختانه آموزش تغییر سرور در بازی پابجی موبایل بسیار سریع و راحت است و میتوان در عرض چند دقیقه سرورهای دیگر بازی در نقاط دیگر دنیا را امتحان کنید.

برای تغییر سرور بازی PUBG Mobile مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد بازی شده و به منوی Settings بازی که شامل تنظیمات آن می شود بروید
 • در انتهای منوی تنظیمات گزینه Select Server را پیدا کنید.
 • از لیست سرورها گزینه Middle East را انتخاب کنید.

تغییر سرور بازی PUBG Mobile

پس از تایید تغییر سرور به شما پیام اخطاری نشان داده می شود که اعلام میکند تا 2 ماه امکان تغییر مجدد سرور را ندارید. شاید استفاده از سرورهای خاورمیانه برایتان جذابیتی نداشته باشد و ترجیح دهید با پینگ نسبتا بالاتر در سرورهای اروپا بازی کنید. اما فراموش نکنید که هر 60 روز فقط یک بار امکان تغییر سرور وجود دارد. پس با دقت تصمیم بگیرید.

اینترنت خود را عوض کنید

شاید اینترنت های ADSL و VDSL سرعت قابل قبولی داشته باشند، اما زمانی که درباره بازی های آنلاین بحث میکنیم، استفاده از اینترنت سیم کارت می تواند گزینه مناسب تری باشد. البته اینترنت سیم کارت نیز مشکلات خود را دارند و معمولا گران تر هستند، اما بسیاری از بازیکنان حرفه ای ایرانی ترجیح می دهند از اینترنت سیم کارت برای بازی و استریم استفاده کنند.

اگر امکان استفاده از سیم کارت را ندارید، میتوانید برای یافتن ارائه دهنده جدید اینترنت نیز اقدام کنید و به دنبال ISP هایی باشید که بهبود تجربه های بازی های کامپیوتری را نیز جزوی از خدمات خود می دانند. البته چنین اقدامی معمولا هزینه دارد و برای افرادی که مرتب بازی نمی کنند مناسب نیست.

روش های کاهش لگ در پابجی موبایل

مشکلات ریشه ای که به اینترنت مربوط نیست

در ابتدای این مقاله به این موضوع اشاره کردیم که اگر اینترنت و تجهیزات شما از پایه مشکل داشته باشید هیچ یک از روش های اشاره شده برای شما کاری انجام نخواهد دارد. برخی از ارائه دهندگان اینترنت در کشور ما، هیچ نوع تضمینی برای ثابت بودن پینگ ارائه نمی دهند، به همین دلیل مجدد تاکید میکنیم که با تست سرعت و پینگ اینترنت، از ثبات اینترنت خود مطمئن شوید و بعد نسبت با استفاده از روش های کاهش پینگ و رفع مشکل لگ در پابجی موبایل اقدام کنید.

گاهی ممکن است که لگ موجود در بازی، اصلا ربطی به اینترنت شما نداشته باشد و مشکل از نرم افزار و سخت افزار گوشی باشد. در این صورت ممکن است که شما لگ گرافیکی را با لگ اینترنتی اشتباه گرفته باشید. بازی PUBG Mobile به شما امکان میدهد تا تنظیمات گرافیکی بازی را کاهش دهید تا موبایل شما کمتر تحت فشار باشد. اگر کاهش تنظیمات گرافیکی کمکی نکرد، شاید مشکل از نرم افزار گوشی، مثل عدم بروز رسانی سیستم عامل، ویروس و یا پر بودن بیش از حد حافظه آن باشد که نیاز به بررسی عمیق تر دارد.

سوالات متداول

 • آیا نرم افزار های کاهش پینگ هم برای رفع مشکل لگ در پابجی موبایل مناسب هستند؟

بله نرم افزار های کاهش پینگ داخلی و خارجی متعددی وجود دارند که استفاده از آن ها مناسب است.

 • آیا میتوانم از VPN برای کاهش پینگ پابجی موبایل استفاده کنم؟

در بسیاری از موارد این سرویس ها، به خصوص VPN های رایگان، باعث افزایش شدید پینگ می شوند و نه کاهش آن. استفاده از آنها توصیه نمی شود.

 

 

دیدگاه بگذارید