معرفی کامل بازی پر طرفدار این روز ها; بازی Palworld

vipac market 0 دیدگاه 2024-01-25

همه چیز درباره بازی Palworld

گیمر های فعالی که از اخبار دنیای بازی های کامپیوتری اطلاع دارند، حتما نام بازی Palworld را شنیده اند که این روزها غوغا کرده است. بازی Palworld چیست؟ چرا تا این حد معروف شده است؟ 1 میلیون بازیکن در عرض 8 ساعت، 5 میلیون بازیکن 3 روز پس از عرضه، 1میلیون بازیکن به طور همزمان در استیم (بیشتر از بازی کانتر استرایک، الدن رینگ و سایبر پانک). این ها رکورد هایی است که بازی Palworld در حال به ثبت رساندن است. پس تصمیم گرفتیم به معرفی این بازی بپردازیم و بررسی کنیم چرا این بازی تا این حد محبوب شده است.

همه چیز درباره بازی Palworld

پوکمان یا بهتر از آن؟

مجموعه انیمه های پوکمان و بازی های آن شاید در کشور ما بسیار مشهور نباشند. شاید در بین گیمر های قدیمی نام دیجیمون آشناتر باشد. به هر حال یکی از محبوب ترین فرانچایز های دنیای مدیا، پوکمان یا Pokemon است که از طریق فیلم، انیمه، بازی و دیگر محصولات، سالانه میلیارد ها دلار درآمد زایی می کند.

در این مجموعه، جانوران و هیولاهای فانتزی متعددی وجود دارند که به آن ها پوکمان گفته می شود. این جانوران به عنوان دوست و دشمن شخصیت های اصلی و فرعی داستان ظاهر می شوند. زمانی که صحبت از بازی های پوکمان می شود، گیمر ها  میتوانند پوکمان ها را برای خود جمع آوری یا به اصطلاح Catch کنند. سپس این پوکمان ها  از روش های مختلف بازیکنان را یاری کنند. هر پوکمان مشخصات و رفتار منحصر به خود را دارند و نیاز به نگهداری و مراقبت توسط بازیکن دارند.

حال چرا از بازی پوکمان صحبت می کنیم؟ یکی از دلایل اصلی توجهی که بازی Palworld به خود جذب کرده است، الهام و شباهت زیاد بخشی از گیم پلی آن به پوکمان است. این جانوران در بازی پل ورلد به سادگی پل (Pal) نامگذاری شده اند و درست مانند بازی های پوکمان، گیمر ها می توانند این جانوران را به دام انداخته، رام کرده و سپس برای کارهای مختلف از آنها استفاده کنند. موجودات بازی پل ورلد از لحاظ ظاهری و رفتاری نیز شباهت های زیادی به پوکمان ها دارند و این موضوع تا حد زیادی برای سازندگان چالش برانگیز شده است. به طور مثال، برخی این بازی و سازندگان آن را افرادی شیاد میدانند که از موجودات بازی های پوکمان کپی برداری کرده اند. سازندگان به تازگی گزارش داده اند که مورد تهدید نیز قرار گرفته اند. تا به حال از لحاظ قانونی، هیچ یک از این اتهامات اثبات نشده است.

معرفی بازی Palworld

دلایل دیگری که پل ورلد را موفق کرده است

بی انصافی در حق بازی Palworld است که بگوییم شباهت آن به پوکمان دلیل موفقیت آن است. به همین دلیل تاکید کردیم که یکی از دلایل آن این موضوع است. اما این شباهت موجب شده تا بسیاری از بازیکنان پوکمان نیز به سمت آن هجوم بیاورند، چرا که در سالهای گذشته، سازندگان اصلی سری بازی های پوکمان در عرضه بازی ها و توجه به خواسته طرفداران کوتاهی کرده اند. یک مقایسه ساید بای ساید به راحتی میتواند این موضوع را اثبات کند.

علاوه بر عنصر های الهام گرفته شده از پوکمان، Palworld یک بازی نقش آفرینی، تلاش برای بقا با گیم پلی بر پایه ساخت و ساز است. بازی هایی که در آن ساخت و ساز وجود دارد، به شدت اعتیاد آور هستند. این موضوع نشئت گرفته از حس موفقیت و پیشرفتی است که این بازی به گیمر القا می کند.

در چنین بازی، شما کار خود را با یک شخصیت ضعیف، بدون لباس مناسب و با ابزاری سنگی و چوبی شروع می کنید. پس از تلاش برای بقا، جمع آوری غذا، خوردن آب و پوشیدن یک لباس مناسب، شروع به جمع آوری منابع کرده و برای خود ابزار می سازید. این ابزار به شما امکان میدهند که به منابع بیشتری دسترسی داشته باشید. مثلا با شمشیر سنگی خود جانوری را بکشید و از پوست آن برای ساخت زره بهتر استفاده کنید. زره جدید به شما امکان می دهد به نقاط خطرناک تری سفر کنید و منابع کمیاب تر برای ساخت لوازم بهتری را بیابید.

ساختار بازی های Survival، حس رضایت و پیشرفت وصف ناپذیری به بازیکنان القا می کند و پس از مدتی متوجه می شوند که ساعت ها به پیشرفت در بازی سرگرم شده اند. حال اگر چنین بازی بر پایه فرنچایزی که همیشه طرفدارش بودند ساخته شده باشد، درک محبوبیت Palworld آسان تر می شود.

خرید بازی پل ورلد

باید همه را رام کنم

علاوه بر گیم پلی تلاش برای بقا، همانطور که گفته شد، در بازی Palworld موجوداتی به نام Pal وجود دارند که در حال حاضر حدود 100 نوع مختلف آن در بازی قرار داده شده اند. این موجودات فانتزی، در همه جای نقشه بازی که جزیره ای به نام Pal Pagos است، پخش شده اند. بازیکنان میتوانند این موجودات را به دام انداخته و سپس رام کنند.

پروسه رام کردن پل ها بسیار ساده است. کافی است این موجودات را پیدا کنید، با آن ها مبارزه کنید و پس از ضعیف شدن پل در طی نبرد، با استفاده از ابزاری به نام Pal Sphere آنها را رام کنید.

زمانی که یک پل رام شد و در اختیار بازیکن قرار گرفت، حال بخش جذاب کار شروع می شود. بازیکنان میتوانند پل ها را مثل افراد زیر دست خود کنترل کنند. آن ها را لول آپ کنند و وظایف متعددی را به این موجودات عجیب محول کنند. اینجاست که حس تمامیت گرایی گیمر ها خود نشان میدهد. پس از مدتی بازیکن متوجه می شود که به رام کردن تمامی Pal های موجود در بازی فکر می کند، چرا که هر پل قابلیت ها و توانایی های منحصر به فرد خود را دارد.

زمانی که وارد فروشگاه استیم، پل ورلد می شوید، اولین تصویری که میبینید، سه گوسفند با نمک پشت مسلسل نشسته اند. این تصویر ساختگی نیست. پوکمان هرچقدر هم که خوب باشد، در آن هیچ پوکمانی وجود ندارد که بتواند با استفاده از کلاشینکف یا مسلسل از بازیکن دفاع کند، کاری که Pal ها در بازی Palworld از پس آن برمی آیند. پل ها می توانند از سازه ها و سرپناه بازیکن محافظت کنند، به جمع آوری منابع بپردازند، حتی برای آنهایی غذا درست کنند. پس اگر حتی به صورت انفرادی نیز بازی کنید، دست تنها نخواهید بود.

خرید Palworld برای استیم

Palworld با دوستان

.حال که بازی انفرادی اشاره کردیم، بد نیست کمی هم از بخش مولتی پلیر بازی صحبت کنیم. بازی Palworld مانند بسیاری دیگر از بازی های سبک بقا و ساخت و ساز، یک بازی مولتی پلیر با پشتیبانی از بازیکنان بسیار است. این موضوع باعث شد بازی در زمان عرضه به مشکلاتی برخورد کند و سرور های بازی توان پاسخگویی به حجم بازیکنان را نداشت. ولی حال بازی ثبات بیشتری پیدا کرده است.

هر سرور بازی پل ورلد گنجایش 32 بازیکن را دارد. یعنی در هر نقشه جزیره پل پاگوس، تا 31 بازیکن دیگر را نیز خواهید دید. این بازیکنان میتوانند دوستان شما باشند و یا بازیکنان ناشناس دیگر. حال شاید برایتان سوال باشد، چگونه در Palworld سرور اختصاصی داشته باشم؟ متاسفانه در حال حاضر امکان راه اندازی سرور های مجزا یا Dedicated وجود ندارد. یعنی نمیتوان سروری اختصاصی باز کرد و با پسورد و دیگر موارد جلوی ورود غریبه ها را گرفت. اما شک نکنید که این قابلیت توسط بسیاری درخواست شده است و دیر یا زود به بازی عرضه می شود.

بازی های سبک بقا، می توانند کمی دشوار باشند، به خصوص در بازی های مثل Palworld که نیاز به خوردن غذا و نیز وجود دارد و خطرات متعددی در جزیره بازیکن را تهدید می کند. همین موضوع باعث می شود که گیم پلی این نوع بازی ها، با همکاری دوستان جذاب تر شود. مطمئن باشید که در بازی Pal هایی را خواهید دید که به تنهایی نمی توانید آن را رام کنید. پس داشتن دیگر بازیکن ها در فضای جزیره می تواند بسیار مفید باشد. علاوه بر این بازی باس فایت های متعددی نیز دارد و چالش های بازی انفرادی را حتما در این نبرد ها احساس خواهید کرد.

خرید Palworld برای ایکس باکس

خلافکاران Palworld تنبیه می شوند

در بازی هایی مثل Palworld، زمانی که پای گیمرهای دیگر نیز به فضای بازی شما باز می شود، شاید کمی نگران باشید. آیا امکان حمله دیگر بازیکن ها به من وجود دارد؟ ایا بازیکن های قدیمی و حرفه ای میتوانند من و Pal های من را بکشند و یا بازیکنان Toxic که کاری جز اذیت ملت ندارند، مرا آزار دهند؟ این امکان وجود دارد، اما سازندگان بازی Palworld سیستم جالبی برای جلوگیری از این مشکلات ایجاد کرده اند و آن سیستم Wanted است.

Wanted نوعی سیستم جرم و جنایت در جزیره پل پاگوس است. در فضای جزیره ، شخصیت های غیر قابل کنترل متعددی وجود دارند. در صورتی که بازیکنان به این افراد یا بازیکنان دیگر حمله کنند و به آزار بقیه بپردازند، میزان سطح Wanted آن ها بالا خواهد رفت. پس از آن این افراد مورد حمله قرار می گیرند و در صورت ادامه وضعیت، دیگر جای امنی در فضای جزیره برایشان باقی نخواهد ماند. اگر دوستان خود را نیز به همراه داشته باشید، خطرات این افراد برای شما کمتر می شود.

خرید بازی Palworld با گیم پس

فروش Pal ها و کسب درآمد در بازی

بازی Palworld یک عنوان، آنلاین است و نه لایو سرویس. یعنی در این بازی فروشگاه داخلی و امکان خرید باندل های اسکین و آیتم وجود ندارد. همچنین خبری از بتل پس نیست. زمانی که Pal ها را در بازی رام می کنید، اگر به آن نیاز نداشته باشید، میتوانید آن را به فروشنده های داخل بازی فروخته و یا در بازار سیاه بازی به فروش برسانید. فروشنده های داخل بازی NPC هایی هستند که می توانید به معامله با آن ها بپردازید، ایتم های مورد نظر را خریداری کنید و چیزهایی که لازم ندارید بفروشید.

بازار سیاه مکانی است که بازیکنان میتوانند با یکدیگر در آن معامله کنند. اگر امکان رام کردن Pal ها برایتان وجود ندارد و یا حوصله آن را ندارید، میتوانید از این فروشگاه برای خرید آن ها استفاده کنید. اگر Pal های کپچر شده را نیز لازم ندارید آن ها را برای فروش بگذارید. اما به یاد داشته باشید، این فروشگاه با ارز داخلی بازی کار می کنید. در حال حاضر هیچ نوع کوین و سکه ای برای خرید درون بازی Palworld عرضه نشده است. باید دید در آینده توسعه دهندگان برای بازی چه تصمیماتی میگیرند و آیا فروشگاه داخلی به بازی اضافه خواهد شد یا خیر.

داستان سرایی با استفاده از محیط

حال که به باس فایت ها و شخصیت های غیر قابل بازی Palworld اشاره کردیم، لازم است که توضیح دهیم، در جزیره پل پاگوس گروه های مختلفی وجود دارند که بخش اعظم داستان بازی را تشکیل می دهد.

در بازی پل ورلد، داستان به صورت روایتی و خطی برای بازیکن تعریف نمی شود. بخش اعظم داستان بازی از طریق فضای محیط و یا روبرویی با دیگر ساکنین جزیره بیان می شود. به طور مثال در جزیره گروهی وجود دارد، که از آزار و رام کردن Pal ها بیزار هستند و دلیل اصلی تشکیل گروه ان ها، حفاظت از پل ها است. پس خود را از دشمنان رده بالای این افراد بدانید.

علاوه بر این، فضای جزیره پل پاگوس، پر از خرابه ها و ساختمان های قدیمی است که نشان از تاریخچه بلند جزیره دارد. اگر خوب جستجو کنید، درباره Pal ها، گذشته جزیره و همچنین دلیل وجود گروه های مختلف را بهتر درک خواهید کرد. داستان سرایی در پل ورد با استفاده از محیط انجام می شود و ماموریت ها نیز به همین شکل هستند. انتظار نداشته باشید تا شخصی را با یک آیکون بالای سرش ببینید، با او صحبت کنید و او از شما بخواهد که 5 نفر را بکشید و سپس جایزه خود را دریافت کنید. در بازی پل ورلد، بازیکنان خود داستان ماجرای خود را می نویسند و این یکی دیگر از دلایل محبوبیت بازی است.

نقد و بررسی بازی Palworld

فضای فانتزی و انیمه شکل پل ورلد

استودیوی Pocketpair سازنده بازی Palworld یک استودیوی ژاپنی است و الهام کار آن ها یک انیمه ژاپنی به نام پوکمان است. پس سخت نیست که حدس بزنیم گرافیک و طراحی بصری بازی به چه شکلی خواهد بود.

شخصیت های بازی چهره های انیمه شکل با چشم های درست، موهای فانتزی با رنگ های عجیب، و فیزیکی غیر قابل باور با توانایی های غیر قابل ممکن دارند. این طراحی  که گاهی ممکن است کارتونی به نظر برسد. به خصوص که طراحی Pal ها نیز  در کنار این شخصیت ها به حالت فانتزی گرافیک بازی افزوده است. همین موضوع باعث شده که بسیاری با آن علاقه مند شوند و گروه های سنی متعدی به سمت بازی جذب شوند. یک نگاه به بازی فورتنایت این موضوع را نیز اثبات می کند.

علاوه بر شخصیت های جذاب، جزیره پل پاگوس نیز، بسیار چشم نواز است. سازندگان این بازی توانسته اند با بودجه محدود و نیروی بسیار کم، بازی با گرافیک بسیار جذاب عرضه کنند که مشکلات گرافیکی و پرفورمنس بسیاری از بازی های عرضه شده توسط شرکت های چند میلیارد دلاری را ندارد.

این بازی در حال حاضر برای ایکس باکس سری اس و ایکس، ایکس باکس سری وان و استیم عرضه شده است. گزارشات نشان داده که هر سه پلتفرم بازی را به خوبی اجرا می کنند. ولی اگر بر روی کامپیوتر به اجرای آن می پردازید، فراموش نکنید که نصب آن بر روی SSD پیشنهاد شده است تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

برای خرید نسخه استیم Palworld می توانید از خدمات فروشگاه ما استفاده نمایید. در صورت مایل برای خرید بازی از طریق گیم پس نیز میتوانید برای خرید گیم پس التیمیت با قیمت مناسب به فروشگاه ما مراجعه کنید.

بازی Palworld برای پلی استیشن 

علاوه بر پلتفرم های اشاره شده، خرید بازی Palworld از طریق گیم پس شرکت مایکروسافت نیز امکان پذیر است. گیم پس در حال حاضر هم برای کامپیوتر در دسترس است و هم برای ایکس باکس. اگر برای خرید گیم پس التیمیت اقدام کنید، میتوانید با یک تیر سه نشان را بزنید. بازی Palworld را از طریق گیم پس بر روی ایکس باکس و یا کامپیوتر خود اجرا کنید و بازی های دیگر این سرویس را نیز در اختیار داشته باشید.

متاسفانه در حال حاضر طرفداران سونی از بازی Palworld بی نصیب مانده اند. امکان خرید پل ورلد برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 وجود ندارد. ولی به عنوان یک استودیوی ژاپنی که در کشور سازنده پلی استیشن سکونت دارد و فروش فوق العاده بازی، بعید نیست که سازندگان آن به زودی خبر از توسعه آن بر روی پلی استیشن 5 بدهند. البته اگر همین حالا در حال کار کردن بر روی آن نباشند.

بازی Palworld چیست؟

صحبت های بیشتر درباره Palworld

بازی Palworld بسیار گسترده تر از آن است که بتوانیم تمامی بخش های بازی را در این مطلب پوشش دهیم، بدون اینکه ساعت ها به خواندن ادامه دهید. در حال حاضر اعداد و ارقام، رکورد ها، نقد و بررسی ها و غوغایی که این بازی به پا کرده است، باید برای هر گیمری کافی باشد که به سراغ این بازی رفته و دلیل محبوبیت آن را بررسی کند.

اگر این بازی شما را نیز به وجد آورده و یا کنجکاو شده اید که چطور این بازی ناشناس از یک استودیوی Indie توانسته مقام بازی قدیمی و سرشناس Counter Strike را در استیم به خود تعلق دهد، برای خرید بازی Palworld برای استیم یا ایکس باکس، اقدام کنید. حقیقت ماجرا را با چشمان خود ببینید. اگر از طرفداران بازی های فانتزی، نقش آفرینی، تلاش برای بقا، ساخت و ساز و یا مولتی پلیر هستید، این بازی شما را به این راحتی ها ازاد نخواهد کرد تا به بازی های دیگر بپردازید.

 

دیدگاه بگذارید