نکاتی که باید قبل از شروع بازی Palworld بدانید

vipac market 0 دیدگاه 2024-01-25

نکاتی که باید قبل از شروع بازی Palworld بدانید

اگر بازی پل ورلد (Palworld) را به تازگی شروع کرده باشید، شاید به دنبال ترفند ها و نکات کاربردی این بازی باشید. بازی های Survival می توانند کمی پیچیده باشند. از طرفی این بازی ها معمولا اطلاعاتی زیادی ره با گیمر منتقل می کنند. اگر با این سبک بازی آشنا نباشید ممکن است کمی سردرگم شوید. این مقاله با معرفی برخی از مهمترین نکات بازی Palworld، شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد. اگر با بازی پل ورلد آشنایی ندارید، پیشنهاد میکنم این مقاله را که به معرفی بازی اختصاص داده شده مطالعه نمایید.

چه به دنبال ساخت یک بیس (Base) یا خانه خوب باشید و چه به دنبال آنلاک کردن ابزار جدید، بهتر است تا مسیری سازنده را در بازی پیش بگیرید تا بتوانید سریع پیشرفت کنید و از قابلیت های بازی به طور تمام و کمال لذت ببرید. اگر قصد دارید اصطلاحا به یک Pal Catcher تبدیل شوید و تمام پل های موجود در بازی را رام کنید با این مطلب شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نکاتی که باید قبل از شروع بازی Palworld بدانید

چگونه به Pal ها وظیفه های مختلف محول کنیم

یکی از نکات بازی Palworld مربوط به موجوداتی می شود که Pal نام دارند. بازیکنان میتوانند این موجودات را رام کنند و سپس به آنها وظایفی را محول کنند. این قابلیت با اینکه در مراحل اولیه بازی محدود است، اما با این حال بسیار کاربرد دارد و یکی از نقاط عطف گیم پلی بازی است.

برای افزایش توانایی خود در ساخت سازه های جدید، لازم است که چیزی به نام پل باکس (Palbox) بسازید. پل باکس ها مثل خانه برای پل های شما هستند. هر باکس حدود 480 پل را در خود جای می دهد. البته نمی توانید این تعداد پل را در بیس خود آزادانه رها کنید، اما با افزایش لول بیس می توانید تعداد پل های کارگر خود را افزایش دهید. برای این کار باید به ماموریت های خود در صفحه Missions بازی سر بزنید. کامل کردن وظایفی که در این صفحه مشاهده می کنید، باعث افزایش تعداد کارگرانی می شود که می توانید به طور همزمان در بیس خود داشته باشید.

زمانی که یک اسلات جدید برای پل ها باز می کنید، کافی است آیکون این پل را از منوی پل باکس، به سمت بخش Pals at Base بکشید.  پل ها موجودات باهوشی هستند و به طور خودکار وظایف خود را به عهده میگیرند. اما اگر میخواهید وظایف خاصی را به پل ها بدهید، آن را بلند کنید و سپس به سمت بخشی که میخواهید در آن کار کند، پرت کنید.

خرید بازی Palworld

پارچه را در اولویت قرار دهید

یکی از نکات بازی Palworld که باید به آن اشاره کنیم، اهمیت پارچه یا Cloth است. در بازی های سبک بقا، یکی از سخت ترین مکانیک ها، سیستم سرما است. اگر در تاریکی شب بدون لباس و یا مشعل بیرون از ساختمان ها باشید به سرعت سردتان خواهد شد و کشته خواهید شد. با اینکه ساخت مشعل ها آسان است، اما نگه داشتن مشعل یکی از اسلات های دست را اشغال می کند و نمیتواند با آن دست از ابزار یا سلاح استفاده کنید. خوشبختانه میتوانید با استفاده از پارچه برای خود لباس بسازید. برای پارچه نیاز به پشم (Wool) دارید. پشم را میتوانید با شکست دادن Lamball ها، پل های گوسفند شکل بدست آورید. همچنین می توانید این پل ها را در Ranch نگهداری کنید تا به مرور زمان به شما پشم بدهند.

پس از این باید پشم را به پارچه تبدیل کنید و سپس با استفاده از Recipe لباس ها که با لول آپ کردن بدست می آورید برای خود لباس درست کنید. پارچه در کل آیتم پر استفاده ای است که زیاد به آن نیاز پیدا می کنید. علاوه بر سرما و گرما، لباس ها شما را در مقابل پل های مهاجم محافظت می کند.

نکات بازی Palworld

پوینت های تکنولوژی را هوشمندانه مصرف کنید

در بازی Palworld زمانی که لول شما بالا میرود، پوینت تکنولوژی (Technology Points) دریافت می کنید. در منوی اصلی و صفحه Technology، میتوانید این پوینت ها را مصرف کنید تا ابزار و Pal Skill های جدید بدست آورید. شاید استفاده آنی از این پوینت ها کمی وسوسه کننده باشد، اما بهتر است قبل از این کار پل باکس خود را چک کنید. برخی ماموریت های پل ها، نیازمند ساخت ابزار و سازه های خاص است. برای ساختن آنها نیاز به آنلاک کردن تکنولوژی لازم دارید و آنلاک کردن تکنولوژی نیاز به پوینت دارید. پس پیش از خرج کردن سریع پوینت تکنولوژی خود، ابتدا نیاز های خود را از منوی پل باکس چک کنید.

نکته مهم: اگر شدیدا به تکنولوژی پوینت نیاز دارید، آنلاک کردن Waypoint ها به شما یک پوینت می دهد.

دانلود بازی Palworld

حواستان به Health Bar باشد

از دیگر نکات بازی Palworld ، اهمیت نوار سلامتی یا Health Bar است. زمانی که قصد شکار یک پل جدید را دارید، به یا داشته باشید، هرچه میزان سلامتی پل پایین تر باشد، کپچر کردن آن نیز آسان تر می شود. همچنین اگر به صورت مخفیانه از پشت به پل ها نزدیک شوید، شانس کپچر بیشتر نیز می شود.

زمانی که با پل ها درگیر می شوید، ممکن است حواستان پرت شود و متوجه وضعیت سلامتی پل ها نشوید. اگر سلامتی یک پل به صفر برسد، بیهوش می شود و دیگر نمیتواند آن را کپچر کنید. این موضوع، زمانی که پل های دیگر را در مبارزه به همراه خود می برید اهمیت بیشتری پیدا می کند. به این موضوع توجه زیادی داشته باشید.

آموزش بازی Palworld

توت ها بهترین دوست شما هستند

زمانی که بازی پل ورلد را شروع میکنید، هم شخصیت شما و هم پل ها نیاز به چیزی برای خوردن دارند. این موضوع در روز های اول اهمیت زیادی پیدا می کند، چرا که به ابزار پخت غذا دسترسی ندارید. توت ها (Berry) در بازی پل ورلد بهترین دوست شما هستند و می توانید به راحتی آنها را پیدا کنید. بوته توت ها پس از چند روز مجدد Respawn میشوند و میتوانید از آنها استفاده کنید. کاشت بوته توت نیز با آنلاک کردن Planting یا باغداری در بازی امکان پذیر است.

Palworld برای استیم

ساخت چتر را فراموش نکنید

پال پاگوس، نقشه بازی Palworld بسیار گسترده است. سفر در این نقشه می توانید زمان بر باشد، به خصوص اگر میزان استامینا شما کم باشد. بالا رفتن از صخره ها و گذشتن از دره های بزرگ با استفاده از چتر (Parachute) بسیار راحت تر می شود. آنلاک کردن چتر بسیار آسان است و از لول 5 به آن دسترسی خواهید داشت. پس ساخت آن را به تاخیر نیندازید.

به خاطر داشته باشید که تا زمانی که استامینا دارید، میتوانید از چتر خود استفاده کنید، به محض اینکه استامینا تمام شود، به سمت زمین سقوط می کنید، حتی اگر ده ها متر با آن فاصله داشته باشید.

ترفند های بازی Palworld

با استراتژی ریسپان کنید

لیست نکات بازی Palworld بسیار طولانی است و نمیتوان در آن به موضوع ریسپان (Respawn) اشاره نکرد. زمانی که در بازی پل ورلد کشته می شوید، تمامی آیتم ها و حتی لباس های شما نیز در محل کشته شدن، روی زمین می افتد. این مکان بر روی نقشه با یک ضربدر قرمز علامت گذاری می شود و می توانید آن را پیدا کنید و لوازم خود را پس بگیرید. پس از کشته شدن، نقشه بازی باز می شود و شما باید نقشه شروع مجدد یا ریسپان خود را انتخاب کنید. انتخاب نزدیکترین نقطه به محل مرگ، شاید بهترین گزینه به نظر برسد، اما خطرات مسیر را نیز در نظر بگیرید. شما نه لباس دارید و نه سلاح. اگر به موجودی دیگر بر بخورید یا شب شود، از سرما یخ خواهید زد. بهترین کار بازگشت به پایگاه است، تا با ساخت یا استفاده از ابزار و لباس های دیگر، به سمت محل مرگ شخصیتتان تلپورت حرکت کنید.

Palworld برای ایکس باکس

یک Mount پیدا کنید

مونت (Mount) ها، پل هایی هستند که شما می توانید بر روی آنها سوار شوید و سرعت حرکت خود را افزایش دهید. سه نوع مونت در بازی وجود دارد، زمینی، دریایی و هوایی. اما برای استفاده از این مونت ها ابتدا باید آن ها را مثل پل های دیگر کپچر کنید. همچنین نیاز به ساخت زین (Saddle) دارید که در منوی تکنولوژی آنلاک می شود.

داشتن مونت در هر مرحله بازی ارزشمند است، به خصوص ساعات اولیه بازی. یکی از سریع مونت هایی زمینی که میتوانید در بازی کپچر کنید، Direhowl است. این پل های گرگ شکل سرعت بسیار خوبی دارد ولی اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، گزینه های متعددی برایتان وجود دارد.

راهنمای بازی Palworld

برای حملات آماده شوید

حتی اگر به صورت انفرادی بازی کنید، در پل ورلد ممکن است دشمنان به شما حمله کنند.. این مکانیک Raid نام دارد به این معنی است که باید از خود دفاع کنید. خوشبختانه امکان ساخت سیستم هشدار برای پایگاه وجود دارد که در زمان حمله به شما اخطار دهد.

پیشنهاد میکنیم در مراحل اولیه بازی اقدام به ساخت Alarm Bell کنید که یک زنگ آهنی بسیار بزرگ است. این زنگ به شما امکان میدهد تا پل های خود را در زمان حمله مدیریت کنید و به آنها دستور دهید چطور از پایگاه شما دفاع کنند.

خرید پل ورلد با گیم پس

به دنبال Pal های مجانی باشید

برخی از پل های کمیاب بازی پل رولد، در بخش هایی از نقشه بازی قرار دارند که ممکن است بازیکن هنوز به آن دسترسی نداشته باشد و یا هنوز به آن بخش سفر نکرده باشید. در بازی پل ورلد، گروه های مهاجم متعددی وجود دارد که برخی از آن ها دشمنان شما محسوب می شود. یکی از گروه های شناخته شده در جزیره پل پاگوس Syndicate ها هستند که در جای جای نقشه بازی کمپ های کوچک و بزرگ دارند. در برخی کمپ های گروه Syndicate یک قفس وجود دارد که تعدادی Pal در آن زندانی شده اند. زمانی که نگهبانان کمپ را شکست می دهید و در قفس ها را باز می کنید، ممکن است یک پل کمیاب در آن پیدا کنید و زحمت کپچر آن دیگر به دوش شما نباشد.

برای کپچر کردن پل ها نیاز به آیتمی به نام Pal Sphere دارید که درای درجه بندی های مختلف هستند. اگر Sphere شما به اندازه کافی قوی نباشد، نمی توانید پل ها را به دام بیندازید. با پاکسازی کمپ های Syndicate ممکن است پل هایی را بیابید که هنوز ابزار مناسب برای کپچر کردن آن ها را نداشته باشید.

پل رایگان در Palworld

با Element ها آشنا شوید

در بازی Palworld هر پل نوعی عنصر یا Element دارد که توانایی ها و قابلیت های او بر پایه این عناصر است. هر عنصر در برابر عنصر دیگر ضعیف است. دانستن نقاط قوت و ضعف عنصرها بسیار اهمیت دارد. زمانی که در نبرد با یک پل هستید که از یک عنصر استفاده می کند، خوب است که یک پل با عنصر مخالف آن به همراه خود داشته باشید، تا پروسه نبرد را راحت تر کند.

در تصویر ریز جزییات عنصر ها آورده شده اند. در این تصویر می بینیم که به طول مثال، عنصر آب در برابر عنصر آتش قوی است، اما در برابر عنصر الکتریسیته ضعیف عمل می کند.

Element در بازی Palworld

مراقب پل های خود باشید

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه کنید، غذا دادن به پل ها است. هر از گاهی ممکن است که پیامی دریافت کنید که پل های شما گرسنه هستند، حتی زمانی که به اندازه کافی در پل باکس غذا گذاشته باشید. این اتفاق زمانی رخ می دهد که یک پل در فضای بازی در جایی گیر افتاده باشد. راحت ترین کار برای آزاد کردن آن، اختصاص مجدد پل از طریق منوی پل باکس است.

یکی از موارد دیگری که در مورد پل ها باید به آن توجه کنید سیستم SAN است که اشاره به وضعیت سلامت عقلی پل دارد. اگر نوار SAN خالی شود، انگیزه خود برای کار کردن را از دست می دهد و ممکن است وظایف خود را انجام ندهد. خوشبختانه در بازی فعالیت هایی برای شاد نگه داشتن پل ها وجود دارد. مثل استفاده از Hot Springs.

راهنمای بازی پل ورلد

نکات ریز دیگر درباره پل ورلد

در نهایت، علاوه بر نکات بازی Palworld که در بالا اشاره شد، تعدادی نکته کوتاه دیگر نیز در این بخش آورده شده است که نیاز به توضیحات ندارد.

Spheres: در بازی پل ورلد شش نوع Sphere وجود دارد که کیفیت آن ها به ترتیب بالا میرود. برای کپچر کردن پل ها به این ابزار نیاز دارید که از طریق منوی تکنولوژی آنلاک می شوند. برای کپچر کردن پل های کمیاب تر، به آنلاک کردن Sphere های رده بالا دقت کنید.

Shield:  امکان ساخت سپر در بازی وجود دارد که بسیار کارآمد هستند. هر سپر یک دیوار محافظ به دور بازیکن میکشد و زمانی که در مبارزه نیستید به طور خودکار شارژ می شود. ساخت سپر، ارزش زحماتش را دارد.

Small Feed Bag: آنلاک کردن این آیتم از بخش Ancient Technology در منوی تکنولوژی ها، میتوانید به نفع شما باشد. این آیتم، به شخصیت شما و پل ها به طور اتوماتیک غذا می دهد. این غذا از Inventory شما برداشته می شوند. دیگر نیاز نیست نگران خوردن غذا به صورت دستی باشید.

بازی پل ورلد یک عنوان بسیار عمیق است که مکانیک های بسیاری در آن به کار برده شده است. این بازی خوشبختانه در توضیح و نشان دادن مسیر به بازیکن خوب عمل کرده است و تا حد زیاد از گمراه کردن بازیکن جلوگیری شده است. با این حال مطالب این چنینی میتوانند به بازیکن در شروع  بازی کمک کنند.

سوالات متداول

  • آیا بازی Palworld رایگان است؟

خیر برای اجرا باید برای خرید بازی Palworld اقدام کنید. این بازی قیمت مناسبی دارد و به عنوان یک بازی Indie، خرید آن مقرون به صرفه است.

  • Palworld برای چه پلتفرم های عرضه شده است؟

در حال حاضر این بازی برای کامپیوتر (از طریق استیم)، ایکس باکس سری اس و ایکس و ایکس باکس وان عرضه شده است. همچنین امکان اجرای بازی با خرید طریق گیم پس مایکروسافت وجود دارد.

  • آیا می توان Palworld را آفلاین هم بازی کرد؟

بله امکان اجرای بازی به صورت آفلاین و انفرادی نیز وجود دارد. بازی آفلاین به شما امکان میدهد تا برخی تنظیمات بازی خود را تغییر دهید.

 

 

 

 

دیدگاه بگذارید