ترفند‌هایی برای حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل

نویسنده ویپاک مارکت 0 دیدگاه 2024-06-08
ترفند‌هایی برای حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل

چگونه در کالاف دیوتی موبایل حرفه ای شویم؟

حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل، کار دشواری نیست. همه این روز‌ها درگیر بازی‌هایی مثل کالاف دیوتی وارزون و موبایل هستند، چه بر روی کامپیوتر و چه بر روی گوشی. شما نیز با تماشای محتوا و دیدن این همه بازیکن هیجان‌زده می‌شوید، به جمع بازیکنان می‌پیوندید و پس از چند بازی که حتی به شما اجازه حرکت نمی‌دهد، از خود سؤال می‌کنید، چطور می‌توانم حرفه‌ای شوم؟

شروع یک بازی آنلاین و رقابتی که در آن همه به طور کل ما را نابود می‌کنند، می‌توانند دلسرد‌کننده و ناامید‌کننده باشد. ولی نکته مهم این است که در اکثر مواقع، شما با درنظر گرفتن ترفند‌ها و فوت و فن‌های بسیار پیش پا افتاده‌ای که به آن توجه نمی‌کنید، بازی را برای خودتان سخت خواهید کرد. در این مطلب درباره برخی از این فن‌ها صحبت خواهیم کرد.

دقت کنید، با اینکه این مطلب در رابطه با کالاف دیوتی موبایل است، اما ترفند‌های آن برای همه بازی‌های کالاف دیوتی جواب خواهد داد.

ترفند‌هایی برای حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل

حرفهای شدن در کالاف دیوتی موبایل به چه معنی است؟

Pro Player یا بازیکن حرفه‌ای، تعریف واحدی ندارد و بسیاری از افراد دیدگاه مختلف نسبت به آن دارند. حرفه‌ای در ریشه به شخصی گفته می‌شود که در قبال فعالیتی که انجام می‌دهد هزینه دریافت می‌کند. یعنی در کاری به شکلی مهارت دارد که دیگران حاضر هستند برای اجرای آن کار به او پول پرداخت کنند.

در بازی کالاف دیوتی، حرفه‌ای معمولاً به شخصی گفته می‌شود که خیلی خوب بازی می‌کند و در اکثر نبرد‌های تن به تن پیروز می‌شود. اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که حرفه‌ای یا پرو بودن در کالاف دیوتی، به این معنی نیست که شما همیشه برنده می‌شوید و هیچ کس نمی‌تواند شما را از پای درآورد. در چنین بازی، حرفه‌ای، به کسی گفته می‌شود که با سلاح‌ها اسکیل‌ها، Loadout‌ها و اکثر نقشه‌های بازی آشنا باشد و به خوبی آن‌ها را به یاد بیاورد. این موضوع مستلزم تمرین، تمرین و مجدد تمرین است.

نگران نباشید، در این مطلب قصد نداریم به شما بگوییم، تمرین کنید و بهتر خواهید شد. اینجا هستیم که درباره برخی ترفند‌های کاربردی در گیم پلی بازی صحبت کنیم.

 حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل

هدف را در مکان مناسب نگه دارید

اگر قصد حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل، وارزون و یا هر بازی تیراندازی اول شخص را دارید، به خاطر بسپارید که نگه داشتن Crosshair یا هدفی که وسط صفحه وجود دارد، در مکان مناسب یکی از کلیدی‌ترین نکته‌های برد در نبرد هاست. اگر همیشه دوربین رو به بالا باشد و یا بیش از حد به زمین نگاه کنید، نه تنها از حرکت دشمنان خود بی خبر خواهید بود، بلکه زمانی که می‌خواهید هدف‌گیری کنید، تا زمانی که Crosshair را بر روی دشمن خود قرار دهید، احتمال زیاد کشته خواهید شد. سعی کنید در اکثر موقع، هدف را در وسط صفحه نگه دارید.

فوت و فن های کالاف دیوتی موبایل

حالت تمرینی را دست کم نگیرید

زمانی که یک بازی مثل کالاف دیوتی موبایل را باز می‌کنید، شاید هیجان‌انگیز باشد که سریع به مسابقات اصلی بروید و با دیگران رقابت کنید. بسیاری از بازیکنان به Tutorial یا Training در بازی‌های این چنینی دقت نمی‌کنند. در بازی کالاف دیوتی موبایل یک حالت Training Mode وجود دارد که شما را به میدان تیر می‌برد. در این میدان می‌توانید از انواع اهداف برای بهبود هدف‌گیری خود استفاده کنید. هر بار که بازی را باز می‌کنید، به خصوص زمانی که مدتی از آخرین بازی شما می‌گذرد، به بخش تمرینی بروید و روی بهبود هدفگیری خود کار کنید.

در کالاف دیوتی موبایل حرفه ای شوید

Game Sense اصطلاحی ناآشنا برای اکثریت است

Game Sense اصطلاحی عجیب است که شاید نتوانیم آن را به خوبی ترجمه کنیم. به زبان ساده گیم سنس، فهم شما از ابعاد مختلف بازی است. این که تصور کنید، من فقط باید جلو بروم، تیر‌اندازی کنم و بقیه را بکشم، شما را به جایی نخواهد رساند. راحت بگوییم، فرق بازیکن حرفه و نوب، در اکثر مواقع عدم اطلاع و استفاده مناسب از گیم سنس است. اما گیم سنس چیست؟ در هر بازی این موضوع می‌تواند کمی متفاوت باشد.

در بازی کالاف دیوتی موبایل، گیم سنس یعنی اینکه بدانیم چه موقع درگیر شویم، چه موقع عقب نشینی کنیم، چطور برای لحظه مناسب کمین کنیم. سناریویی را تصور کنید که شما در یک اتاق هستید، یک دشمن وارد اتاق می‌شود ولی متوجه حضور شما نیست. او از کنار شما بی تفاوت می‌گذرد. این یعنی شخص گیم سنس خوبی ندارد و اطراف خود را خوب چک نمی‌کند. حال شما از چنین موقعیتی هیجانی می‌شوید. دنبال او می‌روید و سریع‌تر‌اندازی می‌کنید. اما همچنان این نبرد را می‌بازید و کشته می‌شوید. دلیل آن چیست؟ دلیل آن هیجان زدگی و عدم استفاده از موقعیت مناسب برای تیراندازی به شخص است.

دو عدد از بهترین راه‌های بهبود Game Sense، بررسی و تفکر درباره نبرد‌های قبلی است. فکر کنید، چرا کشته شدید؟ چرا نبرد را باختید، چطور می‌توانستید بهتر درگیر شوید؟ برای یافتن جواب مناسب این سؤالات، توجه شما را به راه دوم بهبود گیم سنس جلب می‌کنیم: بازی گیمر‌های حرفه‌ای کالاف دیوتی را تماشا کنید.

چگونه در کالاف دیوتی موبایل حرفه ای شویم

از مسابقات ردهبندی (Ranked) نترسید

بسیاری از بازیکنان تصور می‌کنند که رنک یا مقام آن‌ها در مسابقات رده‌بندی یا رنکد، نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن آنهاست. این موضوع درست است، اما زمانی که حتی به خود جرات شرکت در مسابقات رده‌بندی ندهید چطور می‌توانید حرفه‌ای شوید؟ ترس از کاهش رنک را کنار بگذارید و به مسابقات رده‌بندی بازی بپیوندید. احتمال اینکه با بازیکنان حرفه‌ای رقابت کنید، با مسابقات رنکد افزایش می‌یابد. شکست از یک پرو، ننگ نیست. با حرفه ای‌ها تمرین کنید، تا حرفه‌ای شوید.

آموزش کالاف موبایل

استفاده از مینی مپ کالاف دیوتی موبایل را یاد بگیرید

یک گیمر حرفه‌ای می‌گوید: با مینی مپ بازی کن! این جمله عجیب و خنده دار را جدی بگیرید. حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل، وارزون و بسیاری از بازی‌های رقابتی به منزله استفاده مناسب از مینی مپ (نقشه رادار شکل در گوشه صفحه) و آگاهی از نقشه بازی است. با استفاده از مینی مپ، می‌توانید موقعیت دشمنان را بررسی کنید. مسیر خود را پیدا کنید و از کوچه‌ها و راهرو‌های پنهان مطلع شوید. همانطور که یک راننده یاد می‌گیرد که هم از آینه عقب، هم از آینه بغل استفاده کند و همزمان حواسش به جاده باشد، به خود یاد دهید که مدام رادار را چک کنید. نقطه‌های قرمز رنگ دشمنان شما هستند. از این دانش خوب استفاده کنید.

کنترلهای کالاف دیوتی موبایل را شخصیسازی کنید

شخصی‌سازی کنترل‌های لمسی در کالاف دیوتی موبایل، اقدامی است که اکثر بازیکنان از کنار آن بی تفاوت می‌گذرند. تنظیم دکمه‌ها و صفحه HUD بازی می‌تواند تفاوت برد و باخت باشد. کنترل بازی را با توجه به نیاز و عادت‌های خود تنظیم کنید. نزدیک بودن دکمه‌های هدفگیری Aim down Sight و بازگشت به حالت عادی عملاً در سرعت هدف‌گیری شما تأثیر دارد. اگر امکانش را دارید، از جوی استیک یا کنترلر‌های مخصوص موبایل برای بازی استفاده کنید، ولی این موضوع حیاتی نیست. رابط کاربری بازی طوری طراحی می‌شود که همه بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند.

بازی Call of duty mobile

استایل گیم پلی در کالاف دیوتی موبایل

برای حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل، با استایل‌های بازی آشنا شوید. معمولاً بازیکنان به دو دسته تقسیم می‌شود. بازیکنان با استایل تهاجمی یا Aggressive و بازیکنان با استایل منفعل یا Passive. در ابتدای کار، بازی با استایل منفعل، به شما کمک می‌کند تا کمتر کشته شوید و بازی را بیشتر تمرین کنید. بازی تهاجمی، برای زمانی مناسب است که با بازی بیشتر آشنا هستید و حداقل نکته‌های پایه و کلیدی بازی را به خاطر بسپارید.

Pre-Aiming یا هدفگیری از قبل را یاد بگیرید

Pre-aiming به فعالیتی اشاره دارد که در آن بازیکن سعی می‌کند هدف خود را در مکانی قرار دهد که احتمال می‌رود دشمن به زودی در آن نقطه قرار بگیرد. این اقدامی است که اکثر بازیکنان حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. تغییر از حالت عادی به حالت Pre-aiming به طور مکرر، یک عادت برای چنین بازیکنانی است. هدف‌گیری اسلحه شاید فقط 1 ثانیه یا کمتر زمان ببرد، اما در یک بازی رقابتی مثل کالاف، این یک ثانیه برای شکست کافی است. Pre-aiming به خصوص زمانی که وارد یک اتاق می‌شوید بسیار کارآمد است.

Call of duty mobile

حرکت در کالاف دیوتی موبایل کلیدی است

شاید زمانی که بازی گیمر‌های حرفه‌ای کالاف دیوتی را مشاهده می‌کنید، کمی سرگیجه بگیرید. این بازیکنان بی وقفه در حرکت هستند، بر روی زمین سر می‌خورند، می‌پرند و اطراف را بررسی می‌کنند. در یک بازی تیراندازی خشن و انفجاری مثل کالاف دیوتی، بی حرکت ایستادن، به خصوص در حین درگیری‌ها، یعنی شکست.

تمرین کنید که بی وقفه در حرکت باشید. از دیوار‌ها و موانع استفاده کنید. بپرید و تیر‌اندازی کنید و یا حتی در حین اسلایدینگ روی زمین نیز هدف‌گیری را یاد بگیرید. به خاطر بسپارید، هدفی که بی حرکت باشد، یک هدف مرده است.

تنظیمات حساسیت هدف کالاف دیوتی را دستکاری کنید

در بازی کالاف دیوتی موبایل، تنظیمات حساسیت هدف‌گیری متعددی وجود دارد. با ورود به بخش Settings و سپس بخش Sensitivity، تنظیمات حساسیت Camera Sensitivity را دستکاری کنید. بخش Training Mode که به آن اشاره کردیم، بهترین زمان برای تنظیم مناسب کنترل‌ها و رابط کاربری HUD بازی است. از سرچ چیز‌هایی مثل “بهترین تنظیمات دوربین کالاف” خودداری کنید. این تنظیمات برای دیگران است. برای خود تنظیمات مخصوص به خود را پیدا کنید که با آن راحت باشید.

نکات دیگر برای حرفهای شدن در کالاف دیوتی موبایل

حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی موبایل، وارزون و بازی‌های مشابه نکته‌های بسیار دارد. می‌توانیم ساعت‌ها بنشینیم و برایتان نکات کلیدی لیست کنیم. ولی هیچ چیز جای تمرین را نمی‌گیرد. با این حال سعی کردیم در این مقاله به برخی از نکات پر اهمیت‌تر بازی اشاره کنیم. این نکات فقط برای بازیکنان جدید نیست. گاهی ممکن است صد‌ها ساعت بازی کنید و از کنار نکات پیش پا افتاده بازی عبور کنید. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم با ورود به سایت‌های ویدیویی مثل یوتیوب، توییچ و یا حتی آپارات به تماشای بازی دیگران بپردازید و دقت کنید اشخاص حرفه‌ای چطور بازی می‌کنند.

دیدگاه بگذارید