آموزش نصب PUBG موبایل

نویسنده ویپاک مارکت 0 دیدگاه 2024-06-09
آموزش نصب PUBG موبایل بر روی اندروید و iOS

آموزش نصب PUBG موبایل بر روی اندروید و iOS

در این مطلب روش نصب PUBG موبایل بر روی هر دو پلتفرم Android و IOS توضیح خواهیم داد.

بازی پابجی، یکی از کلیدی‌ترین بازی‌های تاریخ گیمینگ است. این بازی با پایه‌گذاری بسیاری از استاندارد‌های بازی‌های اکشن رقابتی، به خصوص سبک بتل رویال، برای همیشه این ژانر را متحول کرد. با توجه به این که در سال‌های اخیر اجرای بازی‌های با کیفیت بر روی گوشی‌های موبایل محبوب است و گوشی‌های همراه نیز بسیار قدرتمندتر هستند، عرضه عنوان‌های محبوب کامپیوتر و کنسول برای گوشی‌های همراه نیز موضوعی عادی است. بازی PUBG نیز یکی از این عنوان‌هایی است که حال برای موبایل نیز در دسترس است. علاقه مندان به این بازی می‌توانند این عنوان را بر روی گوشی‌های هوشمند خود با سخت‌افزاری میان رده اجرا کنند. پابجی موبایل در حال حاضر هم برای اندروید قابل نصب است و هم برای iOS.

آموزش نصب PUBG موبایل

سیستم مورد نیاز باپجی موبایل

قبل از اینکه درباره روش نصب پابجی موبایل توضیح دهیم، ابتدا درباره حداقل سیستم مورد نیاز پابجی موبایل صحبت خواهیم کرد. اگر گوشی شما برای اجرای بازی به اندازه کافی قدرتمند نباشد، در اجرای آن به مشکل خواهید خورد.

برای نصب پابجی موبایل نسخه iOS برای دستگاه‌های اپل، به سیستم عامل iOS نسخه 9 و 4 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی نیاز دارید. گوشی‌های اپل 8 به بعد می‌توانند این بازی را با کیفیت گرافیکی قابل قبول و نرخ فریم 60 اجرا کنند. برای اجرای بازی با فریم 90 و کیفیت بالا به گوشی آیفون 12 با بالا نیاز است.

بازی نصب پابچی موبایل نسخه اندروید، به سیستم عامل اندروید نسخه 5.1.1 به بعد، 2 گیگابایت حافظه و 4 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی نیاز است. گوشی‌های اندروید که به پردازنده 8 هسته‌ای با فرکانس 1.8 گیگاهرتز مجهز هستند، برای اجرای این بازی مناسب خواهند بود. پردازنده گرافیکی Adreno 506 یا بهتر و یا Mali-T760 و بهتر برای اجرای بازی با کیفیت گرافیکی قابل قبول نیاز است.

نصب پابجی موبایل بر روی اندروید

نصب بازی PUBG Mobile بر روی اندروید از دو مسیر امکان‌پذیر است. مسیر اول دانلود مستقیم بازی از گوگل پلی و سپس دانلود فایل‌های بازی از طریق اجرای آن است. مسیر دوم نیز دانلود فایل APK بازی و سپس دیتا‌های آن از سایت‌های متفرقه است.

نصب پابجی موبایل بر روی اندروید

نصب بازی از طریق گوگل پلی

برای نصب بازی PUBG Mobile از طریق گوگل پلی، نیاز به یک فیلتر شکن یا VPN دارید. زیرا ایران جزء کشور‌های پشتیبانی شده توسط این بازی نیست. پس از استفاده از یک فیلترشکن، تحریم شکن یا ابزار مشابه برای تغییر IP، وارد Google Play Store شوید سپس نام بازی PUBG Mobile را جستجو کنید.

در این مرحله در صفحه رسمی بازی، بر روی Install کلیک کنید. حال منتظر باشید تا بازی نصب شود. این نصب اولیه شامل کل فایل‌های بازی نمی‌شود. پس از پایان نصب، بازی را اجرا کنید. در اولین صفحه، مشاهده خواهید کرد که بقیه فایل‌های بازی در حال دانلود هستند. زمانی که در کنار صفحه گزینه Downloading Resources را مشاهده کردید، اطمینان داشته باشید که فایل‌های بازی در حال دانلود است.

لینک دانلود PUBG Mobile از گوگل پلی 

نصب از طریق فایل APK

برای نصب PUBG موبایل از طریق فایل APK ابتدا از طریق گوگل یک سایت ایرانی معتبر، برای دانلود بازی‌های اندروید بیابید. دقت کنید که در این سایت‌ها هم فایل APK قابل دانلود است و هم یک فایل فشرده سنگین با نام دیتای بازی. هر دو فایل را دانلود کنید. می‌توانید این کار را از طریق گوشی یا کامپیوتر انجام دهید. ولی از طریق کامپیوتر راحت‌تر است، زیرا دیتای بازی معمولاً در یک فایل فشرده مثل zip یا rar قرار دارد. استخراج این فایل‌ها با کامپیوتر راحت‌تر است.

پس از دانلود فایل APK و دیتای بازی پابجی موبایل، فایل APK را اجرا کنید و مراحل نصب را دنبال کنید. پس از نصب بازی، آن را اجرا کنید و پس از چند ثانیه از بازی خارج شوید.

حال فایل دیتای بازی را از حالت فشرده خارج کنید تا پوشه‌ای به نام com. tencent. ig در اختیارتان قرارگیرد. اگر این پوشه را نمی‌بینید و فقط دو فایل با پسوند‌های. obb و. tmp در اختیارتان قرار گرفت، به صورت دستی یک پوشه با نام com. tencent. ig ایجاد کنید و دو فایل را در آن کپی کنید.

نصب PUBG موبایل از طریق فایل APK

به حافظه گوشی خود وارد شوید. پوشه Android را بیابید و سپس پوشه obb را پیدا کنید. در این پوشه یک پوشه دیگر به نام com. tencent. ig مشاهده می‌کنید. حال پوشه com. tencent. ig را که استخراج یا ایجاد کردید، در پوشه obb کپی کنید. اگر پوشه را ایجاد نکردید، دو فایل. obb و. tmp را در داخل پوشه com. tencent. ig کپی کنید.

در مرحله بعد پیامی دریافت خواهید کرد که از شما می‌پرسد، آیا می‌خواهید فایل‌های جدید را جایگزین فایل‌های قبلی کنید. این را تأیید کنید تا پوشه com. tencent. ig دانلودی با پوشه com. tencent. ig موجود در گوشی جایگزین شود.

در این مرحله می‌توانید بازی را اجرا کنید.

نصب پابجی موبایل بر روی iOS

نصب PUBG موبایل برای iOS در حال حاضر فقط از طریق اپ استور اپل امکان‌پذیر است. برای این کار App Store گوشی خود را باز کنید و نام بازی PUBG موبایل را جستجو کنید. بازی را بر روی گوشی خود نصب کنید و سپس آن را اجرا کنید. منتظر بمانید تا فایل‌های بازی به طور کامل دانلود شود.

نصب پابجی موبایل بر روی iOS

لینک دانلود PUBG Mobile از اپ استور اپل

جمع بندی

دقت کنید که بازی پابجی موبایل یک عنوان آنلاین است که فایل‌های زیادی را دانلود می‌کند. برای اجرای آن از ثبات اینترنت خود اطمینان حاصل کنید. هرقدر سرعت دانلود اینترنت شما پایین‌تر باشد، زمان بیشتری را باید در انتظار دانلود فایل‌ها باشید. در صورت امکان از بسته‌های دانلود 4G با حجم بالا برای دانلود بازی استفاده کنید.

در صورت علاقه و یا عدم دسترسی به گوشی با سخت افزار مناسب، امکان نصب PUBG موبایل بر روی کامپیوتر نیز وجود دارد. برای این منظور باید از نرم افزار های شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر استفاده کنید. در حال حاضر بهترین نرم افزار شبیه ساز اندروید BlueStacks نام دارد که آموزش استفاده و نصب آن را در مطلب جداگانه توضیح خواهیم داد.

دیدگاه بگذارید