بهترین راه حال های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل

نویسنده ویپاک مارکت 0 دیدگاه 2024-06-13
بهترین راه حال های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل

روش‌های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل

اجرای بازی‌ها بر روی کامپیوتر، گوشی و یا حتی کنسول، می‌تواند دردسر‌های فراوانی ایجاد کند. زمانی که به چنین مشکلاتی بر می‌خورید، شاید در فضای اینترنت به دنبال راه حل باشید. گاهی این راه حال‌ها، همه شبیه به هم هستند و به نظر خیلی پیش پا افتاده می‌آیند. اما نکته‌ای که باید در نظر گرفت، این است که در بسیاری از مواقع، همین راه حل‌های پیش پا افتاده هستند که مشکل را حل می‌کنند. یعنی ایرادات بازی، بستگی به مواردی دارد که کاربر به طور ناخودآگاه و یا از روی کم دقتی از کنار آن می‌گذرد. در ادامه مروری خواهیم داشت، به برخی از روش‌های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل که در صورت بروز مشکل، بهتر است آن‌ها را امتحان کنید.

روش‌های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل

دلایل بروز مشکل در کالاف دیوتی موبایل

قبل از اینکه به دنبال راه حل برای رفع مشکل بازی باشید، از خود بپرسید: چرا کالاف دیوتی روی گوشی من اجرا نمی‌شود؟ بهتر است با دلایل اصلی مشکل کالاف دیوتی موبایل (و یا هر بازی دیگری) آشنا شوید. مشکلات در اجرای بازی‌ها، از سه حالت خارج نیست:

 • مشکلات نرم‌افزاری مثل عدم آپدیت بازی و یا خرابی فایل‌های بازی
 • مشکلات سخت‌افزاری مثل عدم توانایی گوشی شما در اجرای بازی
 • خطا‌های مربوط به اینترنت، مثل تحریم‌ها، سرعت پایین دانلود و آپلود و مشابه آن

با توجه به این سه مورد، حال می‌توانیم به بررسی روش‌های حل مشکل اجرای بازی بپردازیم. هر یک از موارد بالا می‌تواند از چند لحاظ بررسی و حل شود.

راه حل‌های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل

بررسی سخت‌افزار گوشی

اولین چیزی که باید در این باره در نظر بگیرید، این است که آیا گوشی شما توان اجرای این بازی را دارد یا خیر؟ اگر سخت‌افزار گوشی برای اجرای کالاف دیوتی موبایل، یک بازی گرافیکی و نسبتاً سنگین، کافی نباشید، همین جا باید جستجو برای حل مشکل بازی را خاتمه دهید. متأسفانه به جز خرید یک گوشی جدیدتر و یا اجرای بازی بر روی کامپیوتر راه دیگری وجود ندارد. برای اطمینان از این موضوع سیستم مورد نیاز بازی را چک کنید:

اندروید: 2 گیگابایت حافظه رم و اندروید نسخه 5.1 به بعد

iOS: 2 گیگابایت حافظه رم و iOS نسخه 9.0 به بعد

راه حل‌های رفع مشکل کالاف دیوتی موبایل

اگر گوشی شما، سخت‌افزار برابر و یا بهتر از حداقل سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی موبایل دارد، ولی همچنان با اجرای بازی مشکل دارید، بهتر است به تنظیمات گرافیکی در بخش Settings بازی مراجعه کنید و جزئیات گرافیکی بازی را بر روی سطح میانه (Medium) یا سطح پایین (Low) قرار دهید. این اقدام بدون شک کیفیت گرافیکی بازی را کاهش خواهد داد، اما به طور همزمان موجب افزایش فریم بازی و روان شدن بازی خواهد شد.

همچنین برای افزایش سرعت گوشی و آزادی منابع سخت‌افزاری، اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزار‌های بی مورد دیگر در پس زمینه گوشی شما باز نیستند.

بررسی‌های نرم‌افزاری

اگر دستکاری گرافیک بازی تأثیری نداشت، حال وقت آن است که به بخش نرم‌افزاری مشکل توجه کنیم. اقدام اول، بررسی فایل‌های بازی است. اول از همه اطمینان حاصل کنید که بازی شما آپدیت است. با اتصال به یک اینترنت پر سرعت و اجرای بازی اجازه دهید بازی به دنبال فایل‌های آپدیت بگردد و آن‌ها را نصب کند.

اگر آپدیتی وجود نداشت، وقت آن است که فایل‌های بازی را به برای یافتن فایل‌های خراب و با مشکل جستجو کنیم. متأسفانه به غیر از پاک کردن کلی بازی، و نصب مجدد فایل‌های آن، روشی برای بررسی فایل‌های خراب بازی وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم همین است.

استفاده از DNS برای کالاف دیوتی موبایل

نکته: گاهی ممکن است فایل‌های بازی بر روی حافظه SD گوشی نصب شوند. مشکلات سخت‌افزاری حافظه SD مثل سرعت بسیار پایین، می‌تواند موجب ایجاد مشکل در اجرای کالاف دیوتی موبایل یا هر بازی دیگری شود. برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم از حافظه داخلی گوشی برای نصب فایل‌های بازی استفاده کنید. همچنین می‌توانید سرعت حافظه SD را بررسی کنید.

بررسی وضعیت اینترنت

مشکلات اینترنت در کشور ما بسیار است و اجرای یک بازی کاملاً آنلاین مثل کالاف دیوتی موبایل بدون اینترنت با ثبات بالا و سرعت مناسب غیر ممکن است.

قبل از هرچیز، وضعیت اینترنت خود را بررسی کنید. سرعت دانلود خود را تست کنید و از اینترنت خود پینگ بگیرید. در صورتی که نوسان پینگ شدید دارید و یا سرعت اینترنت پایین است، مودم خود را روشن و خاموش کنید. اگر مشکل کلی است و همیشه از سرعت اینترنت خود گله دارید، باید برای خرید اینترنت بهتر اقدام کنید. با توجه به اینکه کالاف دیوتی موبایل یک بازی برای گوشی است، پیشنهاد می‌کنیم از اینترنت LTE و یا 4G گوشی برای اجرای بازی استفاده کنید که سرعت بسیار بالایی دارند.

استفاده از DNS برای کالاف دیوتی موبایل

خوشبختانه در حال حاضر سازندگان کالاف دیوتی موبایل ایران را تحریم نکرده‌اند. یعنی لازم نیست به دنبال نرم‌افزار و روش‌های دور رد تحریم باشیم. اما این به معنی عدم بهره از استفاده از DNS و روش‌های مشابه نیست. استفاده از DNS می‌تواند در اجرای بهتر بازی، دانلود راحت‌تر پچ‌ها و کاهش لگ به شما کمک کند. مبحث اینکه، DNS چیست و چطور کار می‌کند را به مقاله‌ای دیگر می‌سپاریم.

روش استفاده از DNS در اندروید:

 • وارد بخش Settings گوشی و سپس بخش Wi-fi شوید.
 • کانکشن وای فای که به آن متصل هستید پیدا کنید. آن را لمس کنید و نگه دارید.
 • حال گزینه Modify Network را انتخاب و سپس IP settings را به Static تبدیل کنید.
 • در بخش DNS1 و DNS2 آدرس DNS مورد نظر را وارد کنید.

روش استفاده از DNS در اندروید

روش استفاده از DNS در iOS:

 • وارد بخش Settings گوشی و سپس بخش Wi-fi شوید.
 • کانکشن وای فای که به آن متصل هستید را انتخاب کنید و سپس آیکون آبی رنگ را لمس کنید.
 • منوی Configure DNS را باز کنید و سپس Manual را انتخاب کنید.
 • گزینه Add Server را انتخاب کنید و آدرس DNS‌های مورد نظر را وارد کنید.

روش استفاده از DNS در iOS

معرفی بهترین DNS‌ها برای کالاف دیوتی موبایل

بهترین DNS‌های دنیا، برای اکثر بازی‌های آنلاین و اینترنتی مناسب هستند. در این بخش برخی از DNS‌های مشهور و محبوب که برای Call of Duty Mobile مناسب هستند را معرفی خواهیم کرد:

 • Quad9:

Primary DNS: 9.9.9.9

Secondary DNS: 149.112.112.112

 • گوگل:

Primary DNS: 8.8.8.8

Secondary DNS: 8.8.4.4

 • کلودفلر:

Primary DNS: 1.1.1.1

Secondary DNS: 1.0.0.1

 • Open DNS:

Primary DNS: 208.67.222.222

Secondary DNS: 208.67.220.220

 • NTT DNS:

Primary DNS: 129.250.35.250

Secondary DNS: 129.250.35.251

 • Verisign:

Primary DNS: 64.6.64.6

Secondary DNS: 64.6.65.6

 • Comodo Secure:

Primary DNS: 8.26.56.26

Secondary DNS: 8.20.274.20

 • Sprintlink:

Primary DNS: 204.117.214.10

Secondary DNS: 199.2.252.10

 • Level3:

Primary DNS: 4.2.2.1

Secondary DNS: 4.2.2.1

اگر استفاده از DNS پاسخگو نیست، می‌توانید برای استفاده از فیلترشکن‌های قوی و یا نرم‌افزاری‌های کاهش پینگ حرفه استفاده کنید. البته این نرم‌افزار‌ها معمولاً هزینه دارند و رایگان نیستند، اما در اکثر مواقع جوابگو هستند. به طور مثال نرم‌افزار کاهش پینگ و رفع تحریم گادپینگ، هم برای کامپیوتر قابل استفاده است و هم برای گوشی. این نرم‌افزار سال‌ها در این زمینه فعالیت دارد و پشتیبانی قوی سایت نیز در صورت بروز مشکل شما را راهنمایی خواهد کرد.

دیدگاه بگذارید