هر آنچه که باید درباره حالت جدید فورتنایت فستیوال بدانید

vipac market 0 دیدگاه 2023-12-20

همه چیز درباره فورتنایت فستیوال

با عرضه فورتنایت فستیوال در کنار راکت ریسینگ و لگو فورتنایت، بازی فورتنایت، از یک عنوان بتل رویال با چند گیم مد دیگر، به یک هاب مخصوص بازی های اپیک گیمز تبدیل شده است. فورتنایت فستیوال عنوانی کاملا متفاوت از دیگر بازی های این هاب است. این بازی بدون شک شما را یاد بازی های Guitar Hero خواهد انداخت که در آن موسیقی و ریتم، ریشه اصلی گیم پلی بازی است. با اجرای این بازی میتوانید انواع آهنگ های مختلف را بنوازید که برخی از آن ها توسط اپیک گیمز نوشته شده اند و برخی دیگر نیز از هنرمندان معروف مثل Lady Gaga، Billie Eilish و The Weekend هستند.

با عرضه این بازی، بدون شک سوالات زیادی برای علاقه مندان به این ژانر بازی های کامپیوتری پیش می آید و شاید نیاز به راهنمایی باشد تا فورتنایت فستیوال را راحت تر بازی کنند. در این مطلب سعی کردیم به برخی از کلیدی ترین عوامل گیم پلی این بازی اشاره کنیم. اما قبل از شروع آموزش فورتنایت فستیوال، یادآوری می کنیم که این بازی نیز مانند راکت ریسینگ و لگو فورتنایت، کاملا رایگان است. برای دانلود فورتنایت فستیوال، با استفاده از صفحه رسمی بازی بر روی کلاینت اپیک اقدام کنید.

همه چیز درباره فورتنایت فستیوال

فورتنایت فستیوال چیست؟

فورتنایت فستیوال در واقع یک Game Mode جدید برای بازی فورتنایت است که به گیمر ها اجازه می دهد به صورت انفرادی و یا با سه بازیکن دیگر موسیقی بنوازند.

بازیکنان میتوانند چهار ترک مختلف را برای هر موسیقی انتخاب کنند که شامل گیتار، بیس، Vocals  و درام می شود. هر موسیقی نیز چهار درجه سختی دارد. درجه سختی Easy، Medium، Hard چهار نت بر روی هر ترک قرار می دهد. درجه سختی Expert نیز پنج نت بر روی ترک قرار خواهد دارد.

حال منظور از نت و ترک چیست؟ اگر با بازی های این سبکی آشنایی ندارید، باید بگوییم که در این بازی، زمانی که موسیقی شروع میشود، شما یک خط راست سیاه رنگ در وسط صفحه می بینید که به آن ترک گفته می شود. نت های موسیقی که در ابتدای بازی انتخاب کردید به صورت دکمه های رنگی قابل فشار از روی این ترک عبور می کنند، زمانی که هر نت به قسمت انتهایی ترک در پایین صفحه می رسد، شما باید دکمه مناسب با آن نت را بر روی کنترلر و یا کیبورد خود فشار دهید. هرچقدر که این فشار دادن دکمه دقیق تر و به موقع تر باشد، امتیاز بیشتری دریافت می کنید. در صورتی که نتوانید به موقع دکمه ای را فشار دهید، موسیقی با اختلال ایجاد می شود.

درواقع در این بازی انگار که شما نوازنده موسیقی هستید و با اجرای درست نت ها باید به نواختن ادامه دهد. این بازی میتواند بسیار سخت بازی و تمرکز زیادی نیاز دارد. برای همین درجه سختی های مختلف ارائه شده تا با خیال راحت تمرین کنید.

فورنایت فستیوال چیست

حالت های مختلف فورتنایت فستیوال

فورتنایت فستیوال یک عنوان رایگان است که در حال حاضر برای پلتفرم های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس، عرضه شده است و از طریق کلاینت اپیک گیمز برای PC نیز در دسترس است.

در این بازی دو Game Mode مختلف به نام های Main Stage و Jam Stage وجود دارد. این دو حالت در صفحه اول بازی قابل انتخاب هستند. Main Stage اشاره به حالت استاندارد بازی دارد. Jam Stage نیز یک حالت ویژه است که در آن می توانید موسیقی های مختلف را با یکدیگر مخلوط کنید و کلیپ های جالبی ایجاد کنید.

اگر نتوانستید و منوی بازی این دو حالت را پیدا کنید، با کلیک بر روی آیکون جستجو در منوی اصلی Festival را سرچ کنید. دو گزینه اولی که مشاهده می کنید. دو گزینه اولی که مشاهده می کنید حالت های مختلف فورتنایت فستیوال هستند.

چگونه نت های بازی را همگام سازی کنیم؟

بسته به دستگاهی که بر روی آن فورتنایت فستیوال را اجرا میکنید، ممکن است مقداری تاخیر در صدا یا ویدیو بازی مشاهده کنید. این ایراد با استفاده از Sync یا همگام سازی از بین خواهد رفت.

برای سینک کردن، در داخل بازی به قسمت پشتی استیج بروید و با نزدیک شدن به سکوی Stage Tech گزینه Tune-Up را انتخاب کنید.

ابتدا باید تاخیر تصویر را با تنظیم کردن نت در وسط خط نمایش داده شده، برطرف کنید. سپس باید یک دکمه را زمانی که نت به وسط خط می رسد فشار دهید تا تاخیر صدا نیز برطرف شود. شاید این کار در مرحله اول کمی سردرگم کننده باشد، اما این منو به شکلی تنظیم شده تا به سرعت شما را متوجه روش همگام سازی کند.

فستیوال پس فورتنایت

چگونه تنظیم دکمه های بازی را عوض کنم؟

در فورتنایت فستیوال به شما امکان داده شده تا جای دکمه های بازی را عوض کنید و Layout کنترل بازی را تغییر دهید. برای اینکار منوی بازی را باز کنید. آیکون Setting را انتخاب کنید، بر روی گزینه Settings کلیک کنید. در قسمت Layout جستجو کنید و با اسکرول به سمت پایین بخش Main Stage را پیدا کنید. در این قسمت می بینید که میتوانید دکمه های مورد نظر برای هر نت را تنظیم کنید.

تنظیم دکمه های فورتنایت فستیوال

فلش رو به بالا در نت های بازی به چه معنی است؟

در فورتنایت فستیوال به سرعت متوجه نت هایی در ترک می شوید که به شکل یک فلش رو به بالا نشان داده شده اند. این نت ها به این معنی است که شما می توانید با رها کردن دکمه نت مورد نظر آن را اجرا کنید و لازم نیست تا دکمه را نگه داشته و یا به طور مکرر فشار دهید. این موضوع در ترک های بسیاری سریع کارآمد خواهد بود.

خرید فورتنایت فستیوال

چگونه درجه سختی و ساز را در فورتنایت فستیوال عوض کنیم؟

قبل از اینکه یه موسیقی شروع شود و به اجرای آن بپردازید، در کنار صفحه سمت راست، سازهایی که میتوانید آن را اجرا کنید مشاهده خواهید کرد. با فشار دادن دکمه مورد نظر برای هر ساز، به راحتی آن را بردارید. درجه سختی نیز از طریق همین بخش از صفحه بازی قابل تنظیم است.

درجه سختی در فورتنایت فستیوال

در فورتنایت فستیوال میتواند درجه سختی و ساز را در بین هر موسیقی عوض کنید. همچنین بر خلاف بسیار از بازی های مشابه، نیاز نیست تا هر بازیکن یک نقش خاص داشته باشید و از یک ساز خاص استفاده کند.

تفاوت ستاره ها و ستاره های Band چیست؟

زمانی که فورتنایت فستیوال را بازی می کنید و موسیقی ها در حال پخش شدن هستند، در سمت چپ و راست پایین صفحه چند ستاره مشاهده می کنید. ستاره های سمت راست مربوط به گروه هستند و ستاره های سمت چپ مربوط به شما میشوند. اگر بتوانید نت ها را به طور مکرر و به موقع بنوازید و در واقع کمبو خود را بالا ببرید، ستاره دریافت می کنید. اگر موسیقی را به طور بی نقص بنوازید، در انتها 5 ستاره طلایی به شما اهدا می شود.

ستاره های سمت راست نیز مربوط به عملکرد کلی گروه می شود. بسته به تنوع ساز های مورد استفاده توسط شما و دیگر بازیکنان و همچنین حذف Combo های، امتیاز و ستاره های گروه نیز افزایش می باید.

دانلود رایگان فورتنایت فستیوال

آیا میتوانم تنها، با دوستان و یا بازیکنان تصادفی بازی کنم؟

فورتنایت فستیوال به شما امکان میدهد تا بازی را به تنهایی، با دوستان خود و یا با بازیکنان تصادفی دیگر بازی کنید. برای تنها بازی کردن در منوی شروع بازی گزینه No Fill را انتخاب کنید تا به لابی منتقل شوید و تنظیمات مورد نظر خود را به علاوه موسیقی دلخواه انتخاب کنید.

برای بازی کردن با دوستان به بخش Main Stage بازی بروید و سپس از منوی بازی دوستان را دعوت کنید. در این بخش همچنان میتوانید گزینه No Fill و یا Fill را انتخاب کنید تا بقیه اعضای تیم به صورت تصادفی انتخاب شوند، یا در صورت تمایل با یک یا دو تن از دوستان خود بدون بازیکن سوم یا چهارم به بازی ادامه دهید.

برای بازی با گیمر های تصادفی نیز گزینه Fill را انتخاب کنید و سپس بازی را شروع کنید تا بازیکنان تصادفی به شما بپیوندند.

مشکلات احتمالی برای شروع بازی

اگر زمانی که استیج بازی لود می شود، موسیقی به موقع شروع نشد، نگران نشوید. این اتفاق کاملا عادی است و زمانی رخ می دهد که یک بازیکن قبل از شروع آهنگ بازی را ترک کند. در این صورت شخصیت شما یک یا دو دقیقه بر روی سکو باقی می ماند تا آهنگ بعدی مجدد شروع شود.

اما به یاد داشته باشید که در این صورت ستاره های گروهی را دریافت نخواهید کرد. اما ستاره های شخصی شما همچنان حساب خواهند شد. اگر در طی تمام مراحل آهنگ و آهنگ های بعدی هیچ بازیکنی تیم را ترک نکند ستاره و امتیاز گروهی دریافت خواهید کرد.

آموزش فورتنایت فستیوال

آیا فورتنایت فستیوال بتل پس دارد؟

فورتنایت یک بتل پس جداگانه برای بازی فستیوال عرضه کرده است که با نام فستیوال پس معرفی شده است. اولین فستیوال پس 11 قسمت رایگان و غیر رایگان دارد که حرکات رقص جدید، موسیقی ها و دیگر کازمتیک ها را برای شخصیت شما و سازها آنلاک خواهد کرد. اگر جوایز پریمیوم بتل پس را میخواهید باید میزان 1800 ویباکس پرداخت کنید. متاسفانه برخلاف بتل پس های دیگر فورتنایت، فستیوال پس به شما ویباکس هدیه نخواهد داد.

بتل پس و فستیوال پس به طور همزمان کار می کنند

اگر بتل پس فورتنایت را خریداری کرده باشید، امکان خرید فستیوال پس نیز وجود دارد. بتل پس فورتنایت، یک پس اشتراک گذاری شده بین تمامی بازی های فورتنایت است که شامل بتل رویال، راکت ریسینگ، لگو فورتنایت و فورتنایت فستیوال می شود. بازی کردن فورتنایت فستیوال، هم برای فستیوال پس به شما XP می دهد و هم برای بتل پس فورتنایت. بتل پس فورتنایت جوایز منحصر به فردی نسبت به فستیوال پس دارد که در بین بازی های فورتنایت قابل استفاده هستند.

خرید بتل پس فورتنایت فستیوال

چگونه در فورتنایت فستیوال پس به Tier بعدی برویم؟

برای آنلاک کردن Tier های فستیوال پس و دریافت جوایز، باید علاوه بر بازی کردن، به کامل کردن کوئست ها و چالش های بازی بپردازید. این چالش ها به چند دسته تقسیم می شوند. Daily Quest، Weekly Quests و Milestones. ماموریت های Jam Stage Daily و  Weekly Quests اصلی بازی نیز امتیازی برای فستیوال پس حساب می شوند.

برای دیدن لیست این چالش ها و کوئست ها و همچنین امتیازی که برای کامل کردن هر یک دریافت می کنید، بر روی بخش Quests در لابی بازی کلیک کنید.

چگونه در فورتنایت فستیوال آهنگ های جدید بخریم؟

برخی از آهنگ های جدید در بازی با کامل کردن فستیوال پس آنلاک خواهند شد. علاوه بر این میتوانید برای خرید آهنگ های جدید در صفحه Lobby بر روی گزینه Shop کلید کنید. سپس گزینه Take Your Stage را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Jam Tracks را کلیک کنید. در حال حاضر هر موسیقی بازی به قیمت 500 ویباکس به فروش می رسد.

نکات کلیدی و کاربردی فورتنایت فستیوال

آهنگ های رایگان در فورتنایت فستیوال

در فورتنایت فستیوال، تحت دو شرایط می توانید آهنگ هایی که خریداری نکرده اید، اجرا کنید.

1-    اگر با شخصی بازی می کنید که آهنگ را خریداری کرده باشد.

2-    آهنگ های موجود در لیست Featured Songs

در بازی آهنگ های وجود دارد که به آن Featured Songs گفته می شود. این مجموعه لیستی از آهنگ های تصادفی هستند که به صورت روزانه تغییر می کنند و به بازیکنان امکان می دهد بدون خرید آهنگ ها، ترک های جدید را آزمایش و بازی کنند.

بقیه بازی به تمرین شما بستگی دارد

بازی فستیوال فورتنایت، یک بازی ساده است که آموختن آن آسان، ولی حرفه ای شدن در آن به تمرین بسیار نیاز دارد. علاوه بر موس و کیبورد و جوی استیک ها، احتمالا کنترلر های شبیه به سازهای موسیقی را نیز دیده اید که برخی از آنها استفاده می کنند. این ابزار برای افرادی است که علاقه زیادی به چنین بازی هایی دارند و می تواند تفاوت زیادی در تجربه بازی ایجاد کند. اما در نهایت برتری در این بازی به تمرین کردن و اجرای مکرر موسیقی ها باز می گردد.

همانطور که گفتیم، نیاز به خرید فورتنایت فستیوال وجود ندارد. این بازی رایگان است و می توانید به راحتی آن را دانلود کنید.

 

 

دیدگاه بگذارید