تلاش برای بقا به سبک لگو در بازی فورتنایت

vipac market 0 دیدگاه 2023-12-20

همه چیز درباره لگو فورتنایت

در روز های اخیر اخبار متعددی درباره موفقیت خیره کننده بازی فورتنایت می شنویم. زمانی که صحبت از بازی فورتنایت میشود، ذهن بسیاری به طرف بتل رویال، پیک اکس ها، ساخت دیوار و خراب کردن آنها و از پا درآوردن دیگر بازیکنان در لباس های رنگارنگ میرود. برخی دیگر نیز به یاد اسکین های این بازی می افتند که شامل شخصیت های بازی ها و فیلم های دیگر می شود. حتی اسکین برخی افراد سرشناس مثل بازیگران و خواننده ها نیز در این بازی دیده شده است. اما لگو فورتنایت به هیچ یک از این ها ارتباط مستقیم ندارد.

اپیک گیمز اخیرا تصمیم گرفته تا فورتنایت را از یک بازی بتل رویال با چند Game Mode مختلف، به چیزی شبیه به یک پلتفرم تبدیل کند که چندین بازی مختلف در آن تحت عنوان برند فرتنایت در دسترس باشد. به بازی جدیدی که اپیک برای محقق کردن این برنامه عرضه کرده است، شامل راکت ریسینگ، فورتنایت فستیوال، و لگو فورتنایت می شود.

لگو فورتنایت چیست

لگو فورتنایت چیست؟

لگو فورتنایت، به نوبه خود یک بازی تلاش برای بقا یا Survival است و همانطور که گفته شد، هیچ ارتباط مستقیمی با بتل رویال ندارد. یعنی اگر این بازی کلمه فورتنایت را در خود نداشت، میتوانستیم آن را یک بازی کاملا مستقل ساخته شده با همکاری Lego بدانیم. همانطور که شاید مطلع باشید، لگو نام یک شرکت اسباب بازی است که اقدام به تولید انواع محصولات کرده است. محصولاتی که با استفاده از بلوک های پلاستیکی لگو ساخته می شوند و گیمر های قدیمی آن را به عنوان “خونه سازی” به یاد دارند.

شرکت لگو علاوه بر عرضه اسباب بازی ها به صورت فیزیکی، اقدام به عرضه چندین انیمیشن و بازی با همکاری دیگر شرکت ها کرده است. در این بازی ها معمولا شخصیت های محبوب بازی های کامپیوتری دیگر با استفاده از بلوک های لگو ساخته می شوند. این محصولات و بازی ها طرفداران بسیاری دارند چرا که معمولا بازی های بسیار خوش ساخت و سرگرم کننده ای هستند.

حال تیم لگو با همکاری اپیک گیمز اقدام به ساخت و عرضه لگو فورتنایت کرده است که یک بازی ماجراجویانه و Survival با عناصر ساخت و ساز و کرفت است.

همه چیز درباره لگو فورتنایت

تلاش برای بقا به سبک لگو

قبل از هرچیز باید اعلام کنید که بازی لگو فورتنایت، مانند دیگر بخش های بازی فورتنایت، رایگان است. برای دانلود و اجرای بازی کافی است به صفحه رسمی بازی لگو فورتنایت در پلتفرم اپیک گیمز مراجعه کنید. مانند بازی فورتنایت، برای بازی کردن لگو فورتنایت، نیاز به پرداخت هیچ پولی ندارد و هیچ یک از قابلیت های گیم پلی بازی برای افرادی که رایگان بازی میکنند قفل نخواهد بود.

اگر با بازی های سبک Survival آشنا باشید، لگو فورتنایت نیز برایتان بسیار آشنا و راحت خواهد بود. در بازی های این سبک، هدف اصلی همانطور که از نامش پیدا، تلاش برای بقا است. این تلاش شامل تمامی اقداماتی می شود که ممکن است یک انسان معمولی برای ادامه دادن به زندگی خود انجام دهد. مثل محافظت از خود در برابر سرما و گرما، خوردن آب و غذا، ساخت و یا پیدا کردن سرپناه، ساخت ابزار و لوازم برای سهولت زندگی خود و دیگر اقدامات. برخی بازی ها از عناصر تلاش برای بقای بیشتر و عمیق تری استفاده می کنند، برخی نیز آن را به شکل سطحی نگه میدارند تا از پیچیدگی بیش از حد جلوگیری کنند. بازی لگو فورتنایت حد وسط این دو را در نظر داشته است. یعنی با اینکه عناصر Survival بازی عمق مناسبی دارند، اما بیش از حد پیچیده درگیر کننده نیستند.

آموزش لگو فورتنایت

همه چیز با ساخت یک دنیا شروع می شود

یکی از نکات جالب بازی لگو فورتنایت، امکان ساخت World یا دنیای منحصر به فرد برای هر بازیکن است. این World شامل یک نقشه می شود که بخش ها و زیست بوم های متعددی دارد که برای پیشبرد بازی حیاتی هستند.

زمانی که قصد شروع بازی را دارید، منویی برای شما بازی می شود که به شما امکان می دهد، برخی از گزینه های مختلف را برای بازی خود تعیین کنید. مثلا تاثیر سرما و گرما را برای شخصیت های داخل این دنیا خاموش یا روشن کنید، یا کاری کنید که بازیکنان تحت هیچ شرایطی کشته نشوند. در واقع با این منو، شما می توانید عناصر تلاش برای بقا که در بخش قبلی به آن ها اشاره کردیم، برای بازی خود روشن و یا خاموش کنید. با تغییر این گزینه ها چیزی را از دست نخواهید داد و یا با روشن کردن گزینه ها جایزه خاصی بدست نمی آورید. تنها هدف آن دادن آزادی عمل به شما برای ساخت یک بازی با استاندارد های خودتان است.

در حین ساختن یک World، روشن کردن برخی از گزینه های اشاره شده، ممکن است بازی را بسیار دشوارتر کند، بخصوص اگر به صورت انفرادی بازی کنید. اما اگر با دیگر افراد بازی می کنید و دوستان خود را نیز به نصب کردن لگو فورتنایت دعوت کرده اید، تیم توسعه دهنده بازی گزینه های جالبی پیش پایتان گذاشته است. به طور مثال علاوه بر دعوت کردن بازیکنان دیگر به دنیای خود، می توانید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای این کار کافی است وارد دنیای خود شوید، در نقشه بازی به Players بروید و از لیست دوستان خود در این صفحه به هر شخصی که علاقه دارید دسترسی دهید. از این پس حتی اگر شما آنلاین نباشید، دوستانتان می توانند به بازی خود ادامه دهند.

دانلود لگو فورتنایت

آب و هوایی برای هر نیاز

در نقشه های ساخته شده برای هر World در بازی لگو فورتنایت، چندین زیست بوم یا Biome وجود دارد. این زیست بوم ها در نوع آب و هوا، پوشش گیاهی و جانداران بسیار متفاوت هستند. هر بخش زیست بوم نیز ظاهر متفاوتی دارد که باعث می شود حس و حال تازگی در بازی به طور مکرر حفظ شود.

هر زیست بوم بازی، مزایا و معایب خود را دارد که می تواند بازیکن را به روشی خاص به چالش بکشند. به طور مثال، اگر قصد دارید در فضاهای گرم بازی به جستجو بپردازید، نیاز دارد تا در مقابل گرما از خود محافظت کنید. علاوه بر چارم ها و لباس های محافظ، میتوانید از مواد غذایی خاصی نیز برای حفاظت در مقابل حرارت استفاده کنید. ولی این نوع مواد غذایی معمولا در مناطق سردسیر بازی یافت می شوند. برای حفظ تعادل در گیم پلی بازی و دسترسی به تمامی لوازم، غذا ها و مواد اولیه مورد نیاز، باید آماده باشید که به هر زیست بود بازی سفر کنید.

در ادامه در مورد زیست بوم های لگو فورتنایت بیشتر توضیح خواهیم داد.

راهنمای لگو فورتنایت

Grasslands یا چمنزار ها

شامل زمین های پوشیده از چمن و درخت می شود و آب و هوایی مناسب دارد. بیشتر منابع اولیه مورد نیاز در مراحل اولیه بازی در این مناطق یافت می شوند. بیشتر بازیکنان سفر خود در لگو فورتنایت را از این مناطق آغاز می کنند. شرایط مساعد این نوع زیست بوم، برای ساخت دهکده بسیار مناسب است.

Dry Valleys یا دره های خشک

شامل زمین های خشک و بی آب و علف ، صحراها و صخره های بسیار داغ می شوند. این مناطق پوشیده از صخره و شن هستند و تنها گیاهی که بر روی آن ها دیده می شود کاکتوس است. در این بخش ها غار های متعددی وجود دارد که منابع کلیدی برای ساخت و ساز از داخل این غارها استخراج می شوند. در این مناطق باید به طور مکرر با حرارت، آتش و گرما سر و کله بزنید و آماده نبودن برایتان گران تمام می شود.

خرید بازی لگو فورتنایت

Frostlands یا سرزمین های یخی

شامل سرزمین های سرد و کوهستانی می شود که معمولا پوشیده از برف هستند. برخی از سرسخت ترین جاندارانی که در بازی با آنها روبرو می شویم، در این مناطق زندگی می کنند و بقا در چنین زیست بوم های اصولا دشوار است، اما در عوض برخی از کمیاب ترین و کلیدی ترین آیتم های بازی در چنین بخش هایی پنهان شده اند. شاید زیبایی این منطقه شما را برای ساخت پایگاهی در این زیست بوم جذب کند، اما باید برای مقابله با سرما و چالش های این منطقه از لگو فورتنایت آماده باشید.

Caves یا غار ها

غار های موجود در لگو فورتنایت، از اهمیت خاصی برخوردار هستند. یکی از اولین ماجراجویی هایی بازیکنان مربوط به جستجوی غار ها است. اگر قصد ادامه بازی و ساخت ابزار و ساختمان های کلیدی در بازی را دارید، باید برای جستجوی غارها آماده باشید. غارها برای افرادی که به دنبال نبرد های چالش برانگیز هستند، بسیار مناسب است.

Shores و سواحل

این اصطلاح که اشاره به مناطق ساحلی دارد، به راحتی با دیگر زیست بوم ها اشتباه گرفته می شوند. اما مناطق ساحلی، منابع و جانداران مخصوص به خود را دارند که در دیگر بخش های بازی یافت نمی شوند. در این بخش از نقشه بازی به دزدان و راهزنان زیادی برخورد می کنید که معمولا در همین نزدیکی ها گنج های با ارزشی پنهان کرده اند.

خلاقیت بی پایان در لگو فورتنایت

تلاش برای بقا آغاز می شود

پس از ورود به بازی لگو فورتنایت، اگر با سبک بازی های Survival آشناییت نداشته باشید، احتمالا کمی سردرگمم خواهید شد. خوشبختانه سازندگان بازی یک Tutorial اولیه برای بازی در نظر گرفته اند که موارد بسیاری را برایتان توضیح می دهد، اما مدتی بعد متوجه می شوید که یک دنیای بسیار وسیع در مقابل خود دارید که مشخص نیست سر و ته آن کجاست و چکار باید انجام دهید.  در فضای اینترنت مقالات و مطالب زیادی برای راهنمایی وجود دارد. یکی از این مطالب که در سایت ما منتشر شده است تحت عنوان ترفند ها و نکات کاربردی برای بازی لگو فورتنایت عرضه شده است که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

در یک بازی تلاش برای بقا مثل لگو فورتنایت، هدف اصلی در وهله اول زنده ماندن و در مرحله دوم رونق است. در ابتدا، ما کار خود را با یک شخصیت لول پایین، با لباس های بسیار ساده و بدون هیچ ابزار دیگری شروع می کنیم. پس از آن باید با گشت و گذار در فضای بازی بپردازیم و کار خود را با سخت یک Campfire ساده شروع کنیم. در فضای بازی منابع زیادی از جمله سنگ، چوب، میوه و مواد غذایی مختلف وجود دارد که باید به جمع آوری آن ها بپردازیم. سپس با استفاده از منوی Build که اقدام به ساخت سرپناه، میز کار و دیگر ابزار کنیم. میز های کار به بازیکنان امکان می دهد تا ابزار و لوازم بیشتری بسازند که با آن ها امکان میدهد مواد اولیه بهتری و رده بالاتری پیدا کنند.

این روند به همین شکل ادامه پیدا می کند تا شما از یک شخصیت دست خالی و لول پایین به یک ماجراجوی حرفه ای با آرسنالی بزرگ از سلاح ها و ابزار تبدیل شوید که یک دهکده را مدیریت می کند.

بتل پس لگو فورتنایت

دهکده لگو فورتنایت کلیدی است

پس از اینکه مدتی با گرما و سرما، گرسنگی و بی سرپناهی دست و پنجه نرم کردید و توانستید بخش های اولی بازی را پشت سر بگذارید، گیم پلی بازی فراتر از یک بازی تلاش برای بقا خواهد رفت. ساخت سرپناه و ساختمان های مختلف در بازی به شما امکان میدهد تا افراد دیگری را به محل سکونت خود دعوت کنید. البته در اینجا منظورمان از افراد دیگر، بازیکنان نیستند و هدف NPC ها هستند. در دنیای لگو فورتنایت، شخصیت های غیر قابل بازی متعددی وجود دارند که بازیکن می تواند با ساخت یک دهکده و لول آپ کردن آن، این افراد را برای زندگی به دهکده خود دعوت کند.

دهکده در بازی لگو فورتنایت می تواند بسیار مهم باشد. افرادی که شما به دهکده خود دعوت می کنید، علاوه بر سرپناه و نیاز به جای خواب، برای شما مزایایی نیز خواهند داشت. به طور مثال میتوانید به هر یک از اعضای دهکده یک شغل خاص اعطا کنید. مثل یک نفر مسئول جمع کردن مواد غذایی یا چوب و سنگ باشد، یک نفر دیگر مسئول ساخت فلز و آلیاژ برای ساخت و ساز باشد. به همین شکل شما بازی تلاش برای بقای خود را، به یک بازی مدیریتی کوچک تبدیل می کنید. پس از محول کردن این مسئولیت ها با اعضای دهکده، مسئولیت های شما برای یافتن و ساخت مواد اولیه و پایه بسیار کمتر می شود و می توانید تمرکز خود را بر روی رونق، ساخت سلاح ها و ابزار بهتر و پیشرفت در بازی کنید.

از دیگر مزایایی که NPC ها به همراه دارند، ماموریت هایی است که ممکن است در اختیار شما قرار دهند و در قبال جوایزی به شما اهدا کنند. هرچه لول دهکده بالاتر باشد، می توانید افراد بیشتری را به آن دعوت کنید.

خرید اسکین در لگو فورتنایت

بتل پس و آیتم شاپ لگو فورتنایت

همانطور که گفتیم، لگو فورتنایت یک بازی رایگان است، پس شاید برایتان سوال باشد منبع درآمد بازی چیست؟ اگر بتل رویال فورتنایت را بازی کرده باشید، جواب این سوال را نیز می دانید، بتل پس و آیتم شاپ.

در بازی اسکین های مختلفی برای شخصیت شما وجود دارد، بسیاری از اسکین ها در بازی رایگان هستند و باید برای آنلاک کردن آن ها فقط بازی کنید و یا رویداد خاصی را طی کنید. اما مجموعه وسیعی از اسکین های لگو نیز وجود دارد که در آیتم شاپ یا فروشگاه داخلی بازی به فروش می رسند. این فروشگاه نیز با استفاده از ویباکس فورتنایت فعالیت می کند. ویباکس در حال حاضر در تمامی بازی های فورتنایت قابل استفاده است و لگو فورتنایت نیز از این قاعده مستثنا نیست. علاوه بر اسکین ها، ایموت ها و باندل های مختلفی در این فروشگاه وجود دارد. بدون شک در آینده آیتم های جدید تری نیز به این فروشگاه اضافه خواهد شد. در حال حاضر قیمت این آیتم ها از 200 ویباکس تا 1500 ویباکس متغییر است.

بتل پس لگو فورتنایت نیز که به آن اشاره شده، در واقع یک بتل پس مشترک بین تمامی بازی های فورتنایت است. یعنی اگر شما بتل پس را برای بتل رویال فورتنایت خریداری کنید و سپس به بازی بپردازید، ممکن است آیتم هایی آنلاک کنید که در بازی لگو فورتنایت قابل استفاده هستند، و یا بالعکس. در حال حاضر به ازای هر 15 دقیقه که در بازی لگو فورتنایت سپری می کنید، 30.000 اکس پی بتل پس فورتنایت دریافت می کنید. این اقدام برای ایجاد تمایل به اجرای دیگر بازی های فورتنایت توسط بازیکنان صورت گرفته است، و موفقیت فوق العاده بازی فورتنایت در روزهای اخیر، موفقیت این برنامه ریزی ها را اثبات کرده است.

نکات کاربردی لگوفورتنایت

سفری بی پایان در لگو فورتنایت

حال که اطلاعاتی ابتدایی از بازی لگو فورتنایت دارید، شاید سفر در این بازی برایتان کمی آسان تر شده باشد. اما بازی های تلاش برای بقا اصولا بسیار عمیق هستند و برای حرفه ای شدن در آن ساعت ها گیم پلی نیاز است. بازی های این سبک معمولا بی پایان نیز هستند، یعنی در بازی یک حالت داستانی وجود ندارد تا شما با به پایان رساندن آن بازی را ببندید و به سراغ عنوانی دیگر بروید. لگو فورتنایت علاوه بر Survival بودن، یک عنوان آنلاین نیز هست. این قابلیت از بازی به عمق گیم پلی آن بسیار می افزاید و شاید شما خود را صد ها ساعت با آن سرگرم ببینید.

 

بدون شک، اپیک گیمز نیز برنامه های متعددی برای توسعه این بازی دارد. شک نکنید که در آینده برای لگو فورتنایت، راکت ریسینگ و فورتنایت فستیوال، بروز رسانی ها و محتوای بسیاری خواهید دید که ارزش بازی کردن این عنوان رایگان را بالاتر خواهد بود. امکان خرید بازی لگو فورتنایت وجود ندارد، اما برای خرید وبیاکس و بتل پس آن می توانید اقدام کنید.

 

 

 

دیدگاه بگذارید