هر آنچه که باید درباره حالت جدید راکت ریسینگ فورتنایت بدانید

vipac market 0 دیدگاه 2023-12-16
همه چیز درباره راکت ریسینگ فورتنایت

همه چیز درباره راکت ریسینگ فورتنایت

راکت ریسینگ فورتنایت چیست؟ با توجه به موفقیت چشمگیر و خارق العاده بازی فورتنایت، سازندگان این بازی در صدد هستند تا پرچم فورتنایت را در صدر بازی های پرفروش و مشهور دنیا نگه دارند. خوشبختانه تیمی که بازی فورتنایت را مدیریت می کند از افراد خلاق و ماهری تشکیل شده است و تصمیمات درستی در این بازی گرفته اند. یکی از این تصمیمات تبدیل بازی فورتنایت از یک گیم بتل رویال و PvP به یک هاب مرکزی برای مجموعه ای از بازی های متعدد است که همه با استفاده از موتور گرافیکی Unreal Engine فعالیت می کنند.

سه بازی جدید که برای فورتنایت معرفی شده اند، راکت ریسینگ، فستیوال و لگو فورتنایت هستند که هر سه به صورت رایگان عرضه شده اند و تمامی بازیکنان میتوانند برای دانلود و اجرای آن از طریق فروشگاه رسمی اپیک گیمز اقدام کنند. در این مقاله به راکت ریسینگ فورتنایت خواهیم پرداخت تا با معرفی این عنوان و آموزش هایی برای شروع بازی، شما را برای پیوستن به جمع میلیون ها بازیکن فعال فورتنایت آماده کنیم. مقالاتی مشابه برای بازی فستیوال فورتنایت و لگو فورتنایت عرضه کرده ایم که پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با این بازی های جذاب به این مقالات مراجعه کنید.

همه چیز درباره راکت ریسینگ فورتنایت

راکت ریسینگ به سبک راکت لیگ

اگر بازی راکت لیگ را بازی کرده باشید و با بازی ماریو کارت نیز آشنا باشید، بدون شک بازی راکت ریسینگ فورتنایت نیز برای شما آشنا به نظر خواهد آمد. اگر از این بازی ها لذت برده اید و برایتان جذابیت دارد پس پیشنهاد می کنیم برای بازی کردن راکت ریسینگ اقدام کنید. بازیکنان فورتنایت اطلاع دارند که رانندگی در بازی فورتنایت چند سیزنی است که امکان پذیر شده است، اما Rocket Racing یک حالت جداگانه از فورتنایت است که مخصوص اتومبیل رانی طراحی شده است. درست مانند بازی اصلی فورتنایت، راکت ریسینگ نیز بر پایه رقابت سریع و تند با دیگر بازیکنان ساخته شده است، با این تفاوت که سرعت بالای خودروها، این بازی را از فورتنایت که سلاح و کشت و کشتار دارد هیجان انگیز تر کرده است.

همانطور که گفته شد، راکت ریسینگ یکی از برنامه های اپیک گیمز برای گسترش دامنه بازی فورتنایت است و هدف آن با یک نگاه به تصاویر و ویدئو های بازی واضح می شود. بازی بتل رویال فورتنایت به شما سلاح و ابزار مختلفی برای مبارزه می دهد و لگو فورتنایت که یکی دیگر از بازی های جدید اپیک است نیز مجموعه ای از لوازم و شماتیک ها برای ساخت و  در اختیار بازیکن قرار می دهد. اما پیش فرض بازی راکت ریسینگ بسیار ساده تر و سر راست تر است. هر بازیکن یک خودرو دارد و باید بر روی یک مسیر مسابقه که به طور تصادفی انتخاب شده است با سرعت هرچه تمام تر رانندگی کند و قبل از بقیه از خط عبور بگذرد. موضوعی که این بازی را با دیگر عنوان های خودرو سواری متفاوت می کند، مکانیزم های منحصر به فرد در گیم پلی بازی است که نتیجه مسابقات را دگرگون میکند.

Fortnite Rocket Racing یک بازی رایگان است که از طریق صفحه رسمی بازی  می توانید آن را دانلود کنید و همین امروز به بازی بپردازید.

راکت ریسینگ فورتنایت چیست؟

سرعت همه چیز را رقم می زند

نکته ای که در بازی راکت ریسینگ فورتنایت وجود دارد، این است که هر نوع خودرویی که در دست بازیکنان باشد، میزان سرعت و عملکرد آنها یکسان است. یعنی در این بازی هیچ کس نمی تواند بگوید که شخصی دیگر به علت داشتن خودرویی بهتر برنده شده است چرا که نتیجه هر مسابقه فقط به بازیکن و مهارت آن ها بستگی دارد. یکی از مهم ترین مکانیزم های گیم پلی که در برنده شدن به بازیکن ها کمک می کند، استفاده از بوست ها (Boosts) است که طرفداران بازی های اتومبیلرانی به خوبی با آن آشنا هستند. بوست ها موجب افزایش سرعت خودرو می شود، اما برای استفاده و بهره بالا از آن فقط فشار دادن یک دکمه کافی نیست. کلیدی ترین اقداماتی که بوست را فعال می کند به شرح زیر است:

 • شروع و استارت به موقع در ابتدای مسابقه
 • خروج صحیح از دریفت
 • رد شدن از پدهای بوست در مسیر مسابقه
 • فعال کردن بوست شارژ شده

شروع و استارت به موقع، در بسیاری از بازی های ریسینگ نیز وجود دارد و به آن Perfect Launch نیز گفته میشود. دریفت کردن در بازی راکت ریسینگ فورتنایت مهارت لازم دارد و استفاده صحیح از آن موجب بوست شدن سرعت میشود. در مسیر مسابقه پد های وجود دارد که با رد شدن از روی آن ها سرعت شما بوست می شود. در نهایت زمانی که بوست خودرو شارژ می شود می توانید مثل نیترو در بازی های نید فور اسپید آن را فعال کنید.

دانلود راکت ریسینگ فورتنایت

همیشه در راکت ریسینگ هوشیار باشید

درست است که گفتیم سرعت در راکت ریسینگ بسیار مهم است، اما برای بالا رفتن در رنک های راکت ریسینگ فورتنایت باید همیشه هوشیار باشید و دقت زیادی به خرج دهید زیرا همه چیز بسیار سریع اتفاق می افتد. با یک نگاه اجمالی به تریلر ها و ویدیو گیم پلی بازی، به این موضوع پی خواهید برد. بازیکنان ممکن است به دیوار ها و دیگر موانع در مسیر برخورد کنند که موجب کاهش شدید سرعت می شود. حتی این امکان وجود دارد که خودرو خود را به طور کامل منهدم کنند و مجبور به Respawn کردن آن شوند که مقام، سرعت و رکورد آن ها را خراب خواهد کرد.

در بازی های اتومبیلرانی یک مکانیزم جالب و محبوب به نام درفت (Draft) وجود دارد. درفت زمانی رخ می دهد که یک خودرو پشت خودروی دیگر حرکت می کند و با استفاده از شتاب این خودرو سرعت خود را افزایش می دهد. شاید بازی نیدفور اسپید کربن را به یاد داشته باشید که یکی از همراهان در مسابقات می توانست با درفت شما را بوست کرده و موجب شود مثل یک تیرکمان به جلو پرتاب شوید. در بازی راکت ریسینگ نیز چنین مکانیزمی وجود دارد و می توانید از بازیکن جلویی برای افزایش سرعت خود استفاده کنید، اما یک نکته مهم وجود دارد. بازیکنان جلوی شما می تواند به طور هوشمندانه شما را به دام بیندازد و موجب تصادف خودروی شما شود. پس به یاد داشته باشید که سرعت عمل و عکس العمل شما می تواند نتیجه مسابقه را تغییر دهد.

آنلاک کردن خودروی جدید در راکت ریسینگ

با استایل مسابقه دهید

در بازی راکت ریسینگ فورتنایت، بازیکنان علاوه بر به رخ کشیدن مهارت رانندگی خود، می توانند خودروی کاستوم شده خود را نیز به نمایش بگذارند. در این بازی می توانیم بدنه، رنگ، نقاشی ها و نوع چرخ های خودرو را سفارشی سازی کنیم و در مسابقات آیتم های آنلاک شده خود را به نمایش بگذاریم. البته بدون شک سفارشی سازی و کاستوم کردن خودرو نیاز دارد تا ابتدا آیتم های سفارشی سازی را بدست آورید. این آیتم ها از طریق کامل کردن ماموریت ها، خرید از فروشگاه بازی و برخی روش های ویژه بدست می آیند. روش های ویژه مثل لینک کردن اکانت بازی Rocket League به Rocket Racing که یک سری آیتم های منحصر به فرد را آنلاک خواهد کرد.

بازی راکت ریسینگ ، سریع ترین و آشوب برانگیز ترین بخش بازی فورتنایت است که با مسابقات سریع، رانندگی خشن و حتی پرواز کردن خودرو ها همراه است. خوشبختانه این بازی در حال حاضر در سیزن صفر به سر میبرد. یک سیزن که برای آمادگی بازیکنان عرضه شده است. میتوانید برای آشنایی با بازی و آنلاک کردن برخی آیتم های ویژه بازی را شروع کنید و خود را برای سیزن های اصلی آماده کنید. در ادامه این مطلب، توضیحات بیشتری درباره بازی خواهیم داد تا با برخی از نکات مهم آن آشنا شوید.

چگونه در راکت ریسینگ حرفه ای شویم

چگونه در راکت ریسینگ خودرو باز کنیم؟

اولین و مهمترین سوالی که در بازی های خودرو سواری مثل راکت ریسینگ فورتنایت به ذهنمان میرسد همین سوال است. چطور خودروی جدید آنلاک کنم؟

سریع ترین و راحت ترین روش آنلاک کردن خودرو در این بازی، خریدن آن ها با پول واقعی است. نکته جالب اینکه، فروشگاه داخلی بازی که خودرو ها در آن وجود دارند با استفاده از ویباکس فورتنایت کار می کند. یعنی اگر یک ارز واحد برای این بازی ها استفاده شده است. نیاز به خرید کوین ها و کردیت های جداگانه وجود ندارد.

هر خودرو در فروشگاه راکت ریسینگ به صورت باندل عرضه می شود. باندل ها شامل 6 عدد Decals، چند رنگ متعدد و یک خودرو می شود. البته در نظر داشته باشید که باندل های خودرو در این بازی می توانند بسیار گران قیمت باشند. برخی باندل ها تا 4000 دلار ویباکس ارزش دارند و برخی دیگر باندل ها نیز 2500 دلار ویباکس به فروش می رسند. برخی از خودرو های زبان زد که در فروشگاه بازی به فروش می رسند Cyclone و Diesel هستند که سرعت و بوست بسیار بالایی دارند. با خرید این باندل ها در راکت ریسینگ این خودرو در بازی راکت لیگ نیز آنلاک خواهند شد. یاد آور می شویم که امکان خرید بازی راکت ریسینگ فورتنایت وجود ندارد. پس تمامی خرجی که برای این بازی می کنید، صرف ویباکس خواهد شد.

خرید بتل پس راکت ریسینگ

بتل پس واحد برای کل فورتنایت

نکته بسیار جالبی که درباره بتل پس فورتنایت وجود دارد، این است که با عرضه راکت ریسینگ، لگو فورتنایت و فستیوال، خرید یک بتل پس کافی است و فعالیت های شما در هر یک از بازی ها، حتی بازی بتل رویال فورتنایت نیز موجب لول آپ شدن بتل پس شما می شود. یکی از راه های آنلاک کردن ماشین جدید در راکت ریسینگ، لول آپ کردن بتل پس است. به طور مثال در بتل پس سیزن فعلی بازی در لول 82 یک خودروی ویژه به نام Scorpion وجود دارد که با آنلاک کردن آن میتوانید، این خودرو را به گاراژ خود اضافه کنید.

خرید ویباکس برای راکت ریسینگ

خودرو های راکت لیگ

اگر از بازیکنان فعال بازی Rocket League هستید، میتوانید خودرو های خود را از این بازی به راکت ریسینگ فورتنایت بیاورید. البته در نظر داشته باشید که اکانت اپیک شما که به هر دو بازی متصل شده است، باید یکسان باشد. به یاد داشته باشید که تمامی خودرو های راکت لیگ در این بازی قابل استفاده نیستند، اما اپیک وعده داده تا تعداد خودرو های موجود در بازی را گسترش دهد و خودرو های جدیدی با همکاری دیگر بازی ها معرفی خواهند شد.

دانلود راکت ریسینگ رایگان

نکاتی برای گیم پلی و بهتر شدن در بازی

حال که با بازی راکت ریسینگ فورتنایت آشنا شدیم، در این بخش نکاتی را معرفی خواهیم کرد که به بهتر شدن در بازی به شما کمک خواهد کرد. اولین و مهم ترین نکته، حفظ شدن و تسلط بر روی کنترل های بازی است. در جدول زیر، لیست کنترل های بازی برای هر پلتفرم را مشاهده می کنید.

این کنترل ها را به خاطر داشته باشید و سعی کنید بر روی آن ها تسلط پیدا کنید.

مسابقه را درست شروع کنید

در ابتدای مسابقه، شروع به موقع بسیار کلیدی است. درست در زمانی که چراغ سبز می شود، شروع به حرکت کنید. این اقدام باعث می شود تا بوست دریافت کنید و شتاب اولیه شما بالا برود. این موضوع زمانی که مسابقه را در انتهای صف بازیکنان شروع می کنید اهمیت بیشتری پیدا می کند.

خرید راکت ریسینگ فورتنایت

از توربو به موقع استفاده کنید

در سمت چپ صفحه بازی، گزینه Turbo را مشاهده می کنید. این نوار زمانی که دریفت می کنید پر می شود. استفاده از به موقع از توربو را یاد بگیرید زیرا شارژ آن بسیار محدود است. خالی کردن آن مستلزم شارژ مجدد است و باید مدت زیادی دریفت کنید تا شارژ شود. پس آن را برای زمان مناسب نگه دارید. مثلا زمانی که به خط پایان نزدیک هستید و یه خودرو در حال پیشی گرفتن از شما است.

استفاده از دابل توربو

چند ثانیه پس از اینکه توربو را فعال می کنید، باید دکمه توربو را مجدد فشار دهید تا سرعت و میزان بوست شما افزایش یابد. به این اقدام Double Turbo گفته می شود. فشار دادن مجدد توربو در زمان مناسب نیز به تمرین نیاز دارد. برای درک دقیق زمان مناسب دابل توربو، به خط توربو بر روی صفحه توجه کنید.

دریفیت حرفه ای، دوست خوب شما

دریفت کردن (Drifting) در راکت ریسینگ فورتنایت بسیار مهم است. اگر درست دریفت کنید، توربو شارژ می شود. اگر درست از دریفت خارج شوید، بوست می شوید. حرفه ای شدن در دریفت، از دیگر مکانیزم های بازی مهم تر است. پس تمرین کنید و به تمرین ادامه دهید تا دریفت دقیق ملکه ذهنتان شود.

زمانی که دریفت خوب را یاد گرفتید، تا می توانید از آن استفاده کنید. چرا که دریفت های کوتاه مدت نیز باعث افزایش شتاب می شود.

مسابقات رنک راکت ریسینگ

از همین حالا شروع کنید

در بازی راکت ریسینگ، مسابقات رنک (Ranked) از همین حالا شروع شده است. رنگ های موجود به ترتیب شامل موارد زیر می شود:

 • Unranked
 • Bronze: Bronze 1, Bronze 2, Bronze 3
 • Silver: Silver 1, Silver 2, Silver 3
 • Gold: Gold 1, Gold 2, Gold 3
 • Platinum: Platinum 1, Platinum 2, Platinum 3
 • Diamond: Diamond 1, Diamond 2, Diamond 3
 • Elite
 • Champion
 • Unreal

همانطور که میبینید، رنک های زیادی در جدول رده بندی این بازی وجود دارد. پس برای بالا رفتن از نردبان موفقیت در این بازی، باید زودتر دست به کار شوید. این جدول رده بندی به طور همیشگی به همین ترتیب خواهد بود، اما با هر سیزن جدول ریست شده و بازیکنان باید مجدد برای بالا رفتن از آن به مسابقه بپردازند.

بازی راکت ریسینگ فورتنایت یک بازی تازه و جوان است. این بازی آمده تا سالها به فعالیت خود ادامه دهد و اپیک گیمز برنامه های متعددی برای آن دارد. پس اگر قصد دارید از اولین بازیکنانی باشید که در این بازی مهارت پیدا می کنید، از همین حالا شروع کنید. در این مقاله سعی شده، شما را با این بازی آشنا کنیم و نکاتی را درباره شروع و افزایش مهارت در آن به شما آموزش دهیم. اما هیچ چیز جای تمرین را نمیگیرد.

در نهایت یادآوری می کنید که برای دانلود راکت ریسینگ فورتنایت نیاز به پرداخت پول نیست و این بازی کاملا رایگان است.

 

 

دیدگاه بگذارید