ترفند ها و نکات کاربردی برای بازی لگو فورتنایت که باید آنها را بلد باشید

vipac market 0 دیدگاه 2023-12-19

ترفند ها و نکات کاربردی برای بازی لگو فورتنایت

پس از سالها شایعه و اخبار، بازی لگو فورتنایت عرضه و یک عنوان تلاش برای بقا و سندباکس تمام عیار برای بازی فورتنایت به ارمغان آورد. مانند تمامی بازی های دیگر، لگو فورتنایت نیز یک فرایند تدریجی یادگیری پر معنا دارد که در شروع بازی باید از آن بگذریم. درست است که اپیک آموزش لگو فورتنایت را در طراحی بازی در نظر گرفته است، اما ما با یک بازی سندباکس روبرو هستیم که در آن گمراه شدن بسیار راحت است و ممکن است فراموش کنیم در حال انجام چه کاری بودیم.

گاهی برایمان سوالاتی پیش می آید، مثلا چطور میتوانم در لگو فورتنایت چوب پیدا کنم؟ چطور میتوانم در لگو فورتنایت کوره بسازم؟ و یا سوالات مشابه دیگر درباره پیدا کردن منابع مورد نیاز، اما چالش واقعی در ابتدای بازی درک منطق پایه و اساسی بازی است. به زبان ساده تر باید بگوییم: این بازی چطور کار می کند؟

در این مقاله سعی شده با آموزش لگو فورتنایت، شما را در پاسخ دادن به چنین سوالی راهنمایی کنیم. ترفند ها و نکات کاربردی که برای بازی فورتنایت در این مطلب وجود دارد به شما کمک خواهد کرد درک بهتری از بازی داشته باشید و بتوانید سفر خود را در دنیای لگو فورتنایت راحت تر آغاز کرده و ادامه دهید.

قبل از شروع یادآوری می شویم که بازی لگو فورتنایت رایگان است. برای دانلود لگو فورتنایت می توانید از طریق این لینک در فروشگاه رسمی اپیک گیمز اقدام کنید.

لگو فورتنایت

آسان کردن بازی ایرادی ندارد

آموزش لگو فورتنایت را با نکته ای درباره ساخت یک World جدید شروع می کنیم. زمانی که در حال ساخت یک نقشه یا دنیای جدید برای بازی هستید، آپشن های زیادی وجود دارد. به عنوان یک بازی تلاش برای بقا بسیاری از این آپشن ها روشن هستند که ممکن است برای یک تازه وارد و گیمر ناآشنا با این سبک سخت باشد، بخصوص اگر تنها بازی می کنید. اما اگر از طرفداران قدیمی این سبک بازی هستید، مشکلی پیش نمی آید، چرا که وجود این عنصر ها در یک بازی تلاش برای بقا به احتمال زیاد دلیل اصلی شما برای شروع چنین بازی است.

با این اوصاف، هیچ پنالتی برای کاهش دادن درجه سختی بازی وجود ندارد. به طور مثال می توانید تاثیر دمای هوا و یا گرسنگی را در بازی خود خاموش کنید که می تواند بازی را بسیار آسان تر کند. اگر دوست داشته باشید می توانید کاری کنید که بازیکن ها به هیچ وجه در دنیای شما کشته نشوند. خاموش کردن چنین گزینه هایی شما را تنبیه نخواهد کرد و روشن نگه داشتن آن ها نیز جایزه و نتیجه خاصی نخواهد داشت. فقط به یاد داشته باشید که خاموش کردن گزینه حضور دشمنان میتواند بازی شما را خراب کند. چرا که بسیاری از لوازم و مواد ساخت و ساز که نیاز دارید، از دشمنان دریافت می شود که بدون آن ها به مشکل خواهید خورد.

آموزش لگو فورتنایت

XP در بتل پس لگو فورتنایت چطور کار می کند؟

پیش از ادامه آموزش لگو فورتنایت و قبل از اینکه درباره XP و دریافت آن در بتل پس لگو فورتنایت توضیح دهیم، یادآور می شویم که که لگو فورتنایت بتل پس جداگانه ندارد. بازی فورتنایت یک بتل پس دارد که در بازی لگو فورتنایت، راکت ریسینگ فورتنایت، فستیوال فورتنایت و بتل رویال قابل استفاده است. یعنی دریافت XP در لگو فورتنایت، بتل پس بتل رویال را نیز پیش خواهد برد.  با توجه به این نکته، زمانی که وارد بازی لگو فورتنایت می شوید،  به ازای هر 15 دقیقه که در بازی هستید، 30.000 XP بتل پس دریافت می کنید، چه به طور فعال بازی کنید و چه فقط بازی را باز کنید وارد نقشه شوید و سپس به کارهای روزانه خود برسید. البته کل میزان XP که به طور روزانه میتوانید دریافت کنید، از این روش محدود است.

با این حال این روش اقدامی برای بازیکنان بتل رویال شده است تا به صورت AFK برای خود XP بتل پس جمع کنند. در بتل پس برای هر بازی فورتنایت جوایزی وجود دارد حتی برای لگو فورتنایت.

ترفندهای کاربردی لگو فورتنایت

روستاییان خود را به کار بگیرید

نکته ای که در آموزش لگو فورتنایت به آن خوب اشاره می شود، استفاده صحیح از روستاییان یا Villager است. زمانی که روستای خود را لول آپ می کنید، می توانید یک روستایی جدید یا اصطلاحا NPC به محل زندگی خود دعوت کنید. این NPC ها میتوانند برای شما کارهایی انجام دهند که مثل شغلی برای آن ها تلقی می شود. برخی از شغل های قابل اعمال به NPC ها شامل جمع کردن مواد اولیه و یا پالایش مواد پایه (Refining) برای ساخت ساز است.

روستایی که وظیفه اش جمع آوری مواد اولیه است مجموعه قابل توجهی از آیتم ها مثل سنگ و چوب و دیگر مواد ارزشمند را به شما ارائه می دهد. از طرفی شخص مسئول پالایش نیز آیتم های بسیار مهم تر مثل Wood Planks یا تخته های چوب به شما ارائه می دهد، بدون اینکه از مواد اولیه یعنی چوب های جمع آوری شده توسط شما استفاده کند.

به یاد داشته باشید که ساخت و جمع آوری چنین موادی زمانبر است، پس AFK بودن برای جمع آوری XP برای بتل پس که در بخش قبلی به آن اشاره شد، یک جنبه دیگر نیز دارد، و آن ساخت مواد اولیه و پالایش توسط روستاییان لگو فورتنایت است.

دانلود لگو فورتنایت

فلفل تند و توت برفی

در ساعات اولیه بازی، نمیتوانید ابزاری بسازید و یا کار زیادی برای محافظت از خود در مقابل محیط انجام دهید، به طور مثال برای محافظت از خود در برابر سرما کت بپوشید. اما همچنان راه هایی وجود دارد که از خود در مقابل عناصر محیطی مثل سرما و گرما محافظت کنید. مثلا خوردن فلفل تند (Spicy Peppers) برای افزایش مقاومت در برابر سرما و یا خوردن توت برفی (Snowberry) برای افزایش مقاومت در برابر گرما. متاسفانه این مواد در زیست بوم های مخالفی خود رشد می کنند، یعنی توت برفی ها در مکان های سرد مثل کوهستان ها یافت می شوند و فلفل تند نیز در مناطق گرم رشد می کنند. اما اگر مکان های درست را پیدا کنید، میتوانید میزان زیادی از این دو را جمع آوری کنید. زمانی که اقدام به ساخت گریل کنید، می توانید این مواد غذایی را بپزید که مدت زمان محافظت آنها نسبت به خام خوردن افزایش می دهد. این مورد نکته ای است که در آموزش لگو فورتنایت که در داخل بازی ارائه شده به آن اشاره ای نشده است.

خوابیدن در لگو فورتنایت بی فایده است

با اینکه در بازی نیاز دارید تا برای هر یک از ساکنان دهکده خود، تخت خواب بسازید، اما خودتان به تخت نیاز ندارید. خوابیدن در این بازی دو استفاده دارد:1- پر کردن سریع میزان سلامتی. 2- نقطه ای برای Respawn شدن. به یاد داشته باشید که امکان Respawn بدون تخت نیز وجود دارد و برای پر کردن Health میتوانید هر غذایی که در کیف خود دارید بخورید تا سریع خونتان پر شود.

برای پاک کردن ساختمان ها مشت بزنید

در بازی هایی که عنصر ساخت ساز وجود دارد، میتوانید ساختمان ها و میزهای کار را ادیت کنید، جا به جا کنید و آن ها جمع کنید. اما در لگو فورتنایت چنین آپشنی وجود دارد. با این حال با پیروی از استایل کلاسیک بازی های لگو، امکان خراب کردن ساختمان ها و چیزهایی که ساخته اید با مشت زدن به آن ها وجود دارد. برای این کار حتی نیاز به ابزار نیز ندارید. فقط مشت بزنید!

Lego Fortnite دانلود بازی

برای خوردن و برداشت دکمه را نگه دارید

در این بخش از آموزش لگو فورتنایت، به نکته ای اشاره خواهیم کرد که انگشتان شما در حین بازی کمتر خسته شوند. در این بازی به سرعت متوجه میشوید که می توانید گرسنگی خود را با خوردن توت های وحشی برطرف کنید. اما توت ها به خودی خود ارزش غذایی بالایی ندارند و مجبورید تعداد زیادی از آن ها را مصرف کنید. برای اینکه شخصیت شما به خوردن ادامه دهد، نیاز نیست تا 100 بار کلیک کنید و دکمه های بازی را فشار دهید، تا زمانی که دکمه را نگه دارید شخصیت شما به خوردن ادامه میدهد تا آیتم هایش تمام شود. برای برداشت و جمع آوری موارد نیز میتوانید همین کار را انجام دهید. مثل در حین جمع آوری چوب و یا سنگ.

بتل پس لگو فورتنایت

غار ها شبیه به تخته سنگی بزرگ هستند

پس از اینکه کارهای اولیه در لگو فورتنایت را انجام دادید، نوبت به اولین ماجراجویی میرسد که گشت و گذار در یک غار است. گشت در غار ها در این بازی اهمیت زیادی دارد چرا که بسیاری از مواد مهم برای ساخت و ساز را در غار های پیدا می کنید. برای پیدا کردن غار ها به دنبال یک تخته سنگ بزرگ بگردید که امکان جمع آوری سنگ از آن وجود دارد. ورودی غار معمولا در کنار تخته سخت ها قرار دارد و نیاز نیست برای پیدا کردن یک غار زیاد جستجو کنید.

خرید بازی لگو فورتنایت

نیاز به استفاده از بلوپرینت های لگو فورتنایت نیست

آموزش لگو فورتنایت که در بازی قرار داده شده است، به شما یاد میدهد که برای ساخت ساختمان ها از بلوپرینت ها استفاده کنید. اما زمانی که دهکده شما به لول 3 میرسد دیگر نیاز نیست از آنها استفاده کنید چرا که میتوانید اجزای ساخت و ساز خود را به هر شکلی که می خواهید انجام دهید. لازم نیست از طراحی ساختمان هایی که بازی به شما داده استفاده کنید. البته برای ساخت چیزهای متفاوت تلاش بیشتری نیاز است، ولی هدف بازی نیز همین است.

استفاده از صندوق ذخایر

Storage Chest یکی از عنصر های جدانشدنی از بازی های کامپیوتری است. در بازی لگو فورنتایت نیز همینطور است. صندوق های اولیه که در بازی وجود دارند بسیار کوچک هستند و نیاز است تا چند عدد از آن ها را بسازید، اما به مرور زمان صندوق های بزرگتری آنلاک خواهید کرد. استفاده از این صندوق ها و ساخت تعداد زیادی از آن ها را فراموش نکنید.

دانلود رایگان لگو فورتنایت

تجربه جای هیچ چیز را نمیگیرد

در این آموزش لگو فورتنایت، سعی شد تا نکاتی کلیدی و کلی به شما آموزش داده شود تا شما را در شروع بازی یاری کند. اما تجربه کردن بازی، به خصوص به همراه دوستان از هر آموزشی موثرتر است. به یاد داشته باشید که لگو فورتنایت یک بازی رایگان است. برای اجرای چنین بازی با دوستان نیاز به خرید لگو فورتنایت نیست یا بتل پس های آن نیست.

 

دیدگاه بگذارید