بیش از 2 میلیون نفر در حال تجربه لگو فورتنایت هستند !

vipac market 0 دیدگاه 2023-12-17
لگو فورتنایت

لگو فورتنایت محبوبیت فورتنایت را دو چندان کرد

لگو فورتنایت یک اسپین آف تلاش برای بقا از فورتنایت است که در 7 دسامبر توسط اپیک گیمز عرضه شد و تا به حال موفقیت زیادی کسب کرده است. بر اساس سیستم رسمی پیگرد بازیکنان فورتنایت که در وبسایت Fortnite.gg منتشر می شود، لگو فورتنایت در روز شنبه هفته گذشته 2.45 میلیون بازیکن فعال به طور همزمان داشته است که رقمی بسیار قابل توجه است.

برای درک بهتر این رقم، باید بگوییم که این تعداد از تمامی بازیهای پر فروش و برطرف پلتفرم استیم بیشتر است، به استثنای بازی PlayerUnknown’s Battleground که در ژانویه 2018 به 3 میلیون بازیکن فعال به طور همزمان رسید. این رقم دو برابر محبوب ترین بازی فعلی استیم کانتر استرایک دو است.

لگو فورتنایت محبوبیت فورتنایت را دو چندان کرد

لگو فورتنایت در حال حاضر برترین گیم مد بازی فورتنایت است و بیش از دو برابر بخش بتل رویال بازی، بازیکن فعال دارد. اپیک گیمز به همراه لگو فورتنایت دو بازی دیگر نیز عرضه کرده است. یک بازی مسابقه ای آرکید به نام راکت ریسینگ و یک عنوان ریتمی به نام فورتنایت فستیوال. این دو بازی به محبوبیت لگو فورتنایت نرسیده اند، اما تعداد بازیکنان آن ها نیز به اعداد شش رقمی رسیده است و به سادگی برترین بازی های استیم را در سایه خود غرق می کنند.

با عرضه این سه بازی جدید و همچنین چپتر 5 بازی فورتنایت که همراه با رویداد Big Bang عرضه شده است، عنوان فورتنایت وارد عرصه جدیدی شده است که این بازی را از یک بتل رویال محبوب به یک پلتفرم گیمینگ آنلاین چند جانبه شبیه به متاورس تبدیل کرده است.

اپیک با برنامه ای دقیق عمل کرده است

با نگاهی اجمالی میتوان دید که این دوران درخشان برای بازی فورتنایت با مدیریت فوق العاده توسط اپیک میسر شده است که ماه گذشته با برگزاری رویداد Fortnite OG به بازیکنان امکان داد تا نقشه های قدیمی بازی که در زمان عرضه معرفی شده بودند را مجدد تجربه کنند. رویداد OG به تنهایی توانست موفقیت خیره کننده ای برای بازی رقم بزند و لگو فورتنایت به همراه رویداد بیگ بنگ، به اپیک امکان داده تا به حضور پرقدرت و پر رنگ خود در صحنه ادامه دهند.

بازی لگو فورتنایت

بیشترین تعداد بازیکنان فعال به طور همزمان فورتنایت در تمامی گیم مد ها و نقشه های بازی در روز شنبه به رقم 7.6 میلیون بازیکن رسید. این رقم رکورد قبلی بازی را شکست که در زمان عرضه Fortnite OG به 6.2 میلیون بازیکن رسیده بود. البته در سال 2020 فورتنایت با عرضه رویداد Astronomical به تعداد بازیکنان فعال به طور همزمان 12.3 میلیون نفر رسید و رویداد بیگ بنگ نیز رکورد 11.6 میلیون نفر را رقم زد. برای مقایسه، استیم در روز شنبه در تمامی بازی های این پلتفرم 10.1 میلیون بازیکن فعال به طور همزمان داشت.

برخلاف عرضه نسخه اصلی فورتنایت که به طور شتابزده از یک بازی تلاش برای بقای زامبی کشی به یک بتل رویال تبدیل شد، به نظر میرسد اپیک این فاز از توسعه بازی را به خوبی از قبل برنامه ریزی کرده است. حال باید دید که آیا محبوبیت لگو فورتنایت ادامه خواهد داشت یا خیر. اما در حال حاضر به نظر میرسد که اپیک گیمز برنده صحنه صنعت توسعه بازی در دنیا باشد.

دیدگاه بگذارید